Zobrazit panel

Pomorie - dovolená v Bulharsku a informace pro turisty.

Pomorie - Bulharsko


Letovisko Pomorie - Pláže v Pomorie - Stravování a ubytování v Pomorie

Letovisko Pomorie - Bulharsko

Letovisko Pomorie

Pomorie jen menší přímořské letovisko v centrální části bulharského pobřeží. Stará část města leží jak je v této části země zvykem na malém poloostrově, který je ze tří stran omývaný vodami Černého moře. Bohužel v roce 1906 Pomorie zachvátil ničivý požár a tak se z původních budov mnoho nedochovalo a město nepůsobí tolik starobylým dojmem jako nedaleký Nesebar. Obrovskou výhodou tohoto letoviska je fakt, že jej ještě neobjevili turisté ze západu a tak zde i během nejvyšší sezóny bývá poměrně klidno a ceny zde patří k těm nejnižším v Bulharsku.

Pláž v letovisku Pomorie - Bulharsko

Pláže v Pomorie

Pláže v Pomorie jsou rozlehlé, tvořené jemným pískem. Občas se na nich mohou objevit mořské řasy, které jsou však jen málokdy odklízeny. Na plážích je také dost větrno což ocení především vyznavači windsurfingu. Surf si zde můžete vypůjčit stejně tak i jiné sportovní vybavení. Kromě toho jsou v Pomorie hojně rozšířené půjčovny silničních skútrů a malých golfových vozítek. Zvláštností Pomorie je místní jezero s vysokou salinitou (slaností). Právě díky velké koncentraci soli a minerálů bylo jezero již v dobách antiky využíváno pro léčebné účely. Dnes se můžete nejen ponořit do slaných vod jezera, ale i si dopřát zábaly z bahna těženého v tomto jezeře. Lázeňské procedury si můžete užít ve specializovaných lázních a také v několika hotelích.

Stravování a ubytování v Pomorie

Ubytování v Pomorie - Hotel Pomorie Beach - Bulharsko

I když je Pomorie poměrně klidným bulharským letoviskem, po setmění určitě neusíná a místní restaurace i bary nabízejí zábavu až do časných ranních hodin. Nabídce jídel v Pomorie dominují grilovaná masa na různé způsoby a samozřejmě výborné bulharské saláty. Občas můžete v jídelním lístku narazit i na těstoviny a pizzu. Nejčastějším typem ubytování v Pomorie jsou menší rodinné penziony a hotely. Pokud však chcete být ubytování zcela netradičně na zajímavém místě. Vyrazte asi dva kilometry za Pomorie, kde stojí klášter svatého Jiří z roku 1856. Sem můžete vyrazit jen na krátký výlet a prohlédnout si místní zahrady a malebný kostelík se sbírkou ikon nebo se v tomto klášteře můžete i ubytovat. Pro tyto účely jsou zde zřízené prostorné, ale skromně vybavené pokoje.