Zobrazit panel

Makarska - dovolená v Chorvatsku

Makarska - Chorvatsko


Makarska

Město Makarska je centrem stejnojmenné riviéry a leží asi 60 kilometrů jižně od Splitu. Město Makarska se rozprostírá kolem přírodního zálivu ve tvaru koňské podkovy, kde kotví řada soukromých jachet a výletních lodí. Městská promenáda je zastíněna krásnými palmami a lemována kavárnami, restauracemi a módními butiky. Je potřeba počítat s tím, že podniky s výhledem na přístav mají vyšší ceny než restaurace uvnitř městečka. Samotná Makarska je starobylé město s úzkými kamennými uličkami. Nejoblíbenější památkou je zde nevelký františkánský klášter s kostelíkem. V tomto kostele je neobyčejná sbírka mušlí, kterou obdivují jak malí tak i dospělí.

Nejznámější městská pláž dlouhá přes jeden kilometr nese jméno Donja Luka a je lemována několika hotelovými komplexy, stejně jako soukromými apartmány. Poloostrov Sveti Petar (sv. Petr) najdete jen kousek od městského přístavu. Svůj název získal podle kostelíku ze 13. století. Dnes zde kromě něj naleznete i malý maják. Celý poloostrov byl přeměněn na městský park s pláží podél mořské vody. Kamenitá část pobřeží Sveti Petara je hojně využívána naturisty jako místo ke slunění.

Město Makarska je také výborným místem pro zahájení horské túry na nedaleké pohoří Biokovo. Nejčastěji výletníci vyrážejí na horu Vošač (1422 m.n.m.) vzdálenou pouhých 2,5 kilometru od Makarske. Z této hory je možné dále pokračovat na nejvyšší vrchol Biokova: Sveti Jure (1762 m.n.m.).