Zobrazit panel

Itálie - Dovolená, turistické informace a průvodce Itálií. Zajímavosti, památky, ostrovy a turistická letoviska v Itálii.

Itálie

Itálie je zemí, kde si svoji dovolenou užijete opravdu v každém ročním období. V zimě se turistický ruch kumuluje na severu Itálie. Díky kilometrům bílých sjezdovek všech obtížností a kvalitnímu turistickému zázemí navštěvují alpská střediska milovníci lyžování z celého světa. V létě si v Alpách přijdou na své příznivci pěší turistiky. Na italském pobřeží a velkém množství ostrovů si najde každý místo přesně podle svého gusta. Rušná střediska na severu potěší každého příznivce zábavy a bujarého nočního života. Ti co dávají přednost klidně strávené dovolené by měli zavítat do menších letovisek na jihu Itálie. Pokud patříte mezi ty, kteří si chtějí své prázdniny zpestřit nevšedním zážitkem, zkuste potápění a šnorchlování na italských ostrovech. Při Vašem pobytu v Itáli by jste si neměli nechat ujít jeden z mnoha výletů za poznáním zdejší bohaté kulturní historie. Antika, renesance i baroko zanechaly po celé zemi obrovské množství památek. Ať už si vyberete několikadenní poznávací okruh nebo jen půldenní fakultativní výlet určitě nebudete zklamáni.

Kalábrie

Itálie je jednou z mála zemí, která svým návštěvníkům nabízí rozmanité možnosti trávení dovolené ve všech ročních období. Příznivci lenošivého polehávání na mořské pláži si přijdou na své v některém z mnoha pobřežních letovisek. Palmová riviéra - Marche či oblíbené severoitalské Bibione jsou již roky stálicemi v nabídce cestovních kanceláří. V posledních letech získávají na oblibě pobyty na jihu Itálie, v oblasti Kalábrie. Místní písečné pláže omývané průzračnými vodami Středozemního moře se počítají mezi jedny z nejkrásnějších na celém světě. Pobyt u moře Vám zajisté zpříjemní milá a družná povaha Italů, která je nám Středoevropanům cizí. I když Vám bude chování místních zpočátku připadat nezvyklé, časem mu každý podlehne a objeví v sobě kousek jižního temperamentu. Kromě pevninských středisek náleží k Itálii i řada středomořských ostrovů.

Sicílie - sopka Etna

Největší a nejznámější jsou bezpochyby Sicílie a Sardinie. I když si velké množství lidí při vyslovení slova Sicílie vybaví zároveň slovo mafie, nabízí tento ostrov mezi Evropou a Afrikou svým návštěvníkům mnohem víc: turismem nezkažený venkovský život Sicilanů, jedinečná kuchyně ovlivněná národy z celého Středomoří a velké množství pláží, které budete mít celý den jen pro sebe. Opravdovým požitkářům můžeme doporučit další z italských ostrovů, Ischii. Ischia je díky svému vulkanickému původu plná termálních pramenů. Ideální místo kde můžete zkombinovat lázeňské procedury s letním pobytem u moře.

Jezero Lago di Garda

Vyznavači turistiky, popřípadě cyklistiky si přijdou na své v okolí mnoha alpských jezer. Pohled na blankytná jezera mezi horskými velikány si nenechalo ujít mnoho významných osobností naší doby (i dob dávno minulých) a i dnes jsou italská jezera oblíbeným místem pro strávení letní dovolené nejen turistů z celého světa, ale i obyvatel Itálie. Na březích jezer jsou nejen reprezentativní vily, ale i množství hotelů všech cenových kategorií. Rodinám z dětmi můžeme doporučit jezero Lago di Garda v jehož okolí se nachazí mimo cyklostezek a turistických tras i dva světoznáme zábavní parky Gardaland a CanevaWorld.

V zimním období se většina turistického ruchu přesouvá do Alp a Dolomit na severu Itálie. Zdejší lyžařská střediska nabízí perfektně upravené sjezdovky a trasy pro bežkaře. Samozřejmostí je moderní vybavení lyžařských areálů a zázemí, které Vám poskytně vše potřebné pro strávení zimní dovolené. Naleznete zde veřejné bazény, sportovní střediska a samozřejmě množství horských hospůdek a restaurací. Vybírat můžete mezi menšími středisky stejně jako obrovskými areály s desítkami kilometrů sjezdovek.