Zobrazit panel

Abruzzo - dovolená v Itálii a informace pro turisty

Itálie - Abruzzo

V posledních deseti letech začal cestovní ruch v oblasti Abruzzo pomalu narůstat. Objevují jej především domácí turisté, ale i cestovatele z celé Evropy. Abruzzo je plné středověkých hradů a malebných městeček, proto bývá někdy přirovnáváno k Toskánsku, oproti kterému má stále tu výhodu, že zde nenarazíte na tolik lidí.

Oblast Abruzzo je lemována 129 kilometrů dlouhým písečným pobřežím, které je domovem pro mnoho populárních přímořských letovisek. Mezi nejnavštěvovanější patří Vasto na jihu, Giulianova, Francavilla al Mare a Pineto na severu Abruzza a klenotem zdejší oblasti je Silvi Marina, kde naleznete nejen podle místních jednu z nejkrásnějších písčných pláží v Itálii. Silvi Marina krom pohodového koupání nabízí i výborné zázemí pro agroturistiku.

Národní park Gran Sasso - region Abruzzo

Vyznavači horské turistiky a horolezectví by se měli vydat na jeden z mnoha tracků ve vnitrozemí Abruzza. Stezky jsou zde jak pro naprosté začátečníky tak i složité, kde se nevyhnete lezení po kolmých skalních stěnách. V oblasti místních národních parků (NP Abruzzo, NP Majella, NP Gran Sasso e Monti della Laga) můžete narazit na divoce žijící vlky, medvědy a výrazně méně nebezpečná stáda kamzíků.

Region Abruzzo má 21 lyžařských středisek se 368 kilometry sjezdovek a to vše pár hodin jízdy od hlavního města Říma. Nejpopulárnější střediska se nachází na nejvyších vrcholcích Apenin a díky blízkosti Jadranu a tím pádem většímu množství zimních srážek, zde býva mnohem více sněhu než ve střediscích v Alpách na severu Itálie. Nejnavštěvovanější areály jsou Roccaraso, následuje Campo Felice a Campo Imperatore. V posledním jmenovaném si na své přijdou i běžkaři, stejně jako ve středisku Piana Grande Majella.