Zobrazit panel

Bugibba a Qawra - dovolená na Maltě a informace pro turisty.

Bugibba a Qawra - Malta


Města Bugibba a Qawra - Pláže, koupání a potápění - Zajímavosti v Buggibě a Qawře

Město Bugibba - Malta

Města Bugibba a Qawra

Městečka Bugibba a Qawra naleznete umístěné na poloostrově na okraji zátoky svatého Pavla (St. Pauls Bay. Zátoka získala svůj název podle legendy, která praví, že v těchto místech v roce 60 ztroskotal apoštol Pavel. Ten přinesl na Maltu křesťanské náboženství, jež je dodnes převažující vírou na celém ostrově. Bývalé rybářské vesnice Bugibba a Qawra dnes tvoří jeden propojený celek, který se stal jedním z nejvyhledávanějších turistických resortů na celé Maltě. V létě je toto místo velice živé a plné turistů z celého světa, užívajících si paprsků maltského slunce a průzračných vod Středozemního moře. Pokud sem však zavítáte mimo hlavní turistickou sezónu, narazíte na ospalé pobřežní městečko, které nabírá síly na další letní příliv návštěvníků.

V letních měsících však toto místo opravdu žije a o zábavu je zde postaráno až do časných ranních hodin. Posedět můžete v některém z mnoha barů nebo se k rozbřesku protančit v nočních klubech. Velmi oblíbené jsou i spontánně vznikající barbecue party podél celého pobřeží. Bugibba a Qawra se také osvědčily jako oblíbené místo pro stavbu letních domů a bytů pro Malťany žijící trvale ve vnitrozemí ostrova.

Pláže, koupání a potápění

Pláž a výletní loď - Bugibba - Malta

Pobřeží podél Bugibby a Qawry nabízí bezpočet míst k pohodovému slunění i koupání. Nečekejte zde však rozlehlé písečné pláže, ale kamenité útesy s uměle vytvořenými plochami na slunění a vstupy do mořských vod. Poměrně často zde také můžete narazit na soukromé plovárny, tzv. lido. Na tyto úseky pobřeží se platí vstupné a pro návštěvníky jsou přichystaná lehátka, půjčovny a střediska vodních sportů, stejně jako malé plážové restaurace a bary a někde dokonce i bazény. Je tedy jen na Vás zda zvolíte koupání na veřejném úseku pobřeží anebo si připlatíte za komfort v lido plovárně. Jestliže budete mít pocit, že bez písečné pláže na Maltě nevydržíte už ani minutu, určitě zavítejte na nově otevřenou písečnou pláž nedaleko centrálního náměstí Misrah il-Bajja. Vítanou alternativou ke slunění a koupání podél pobřeží jsou lodní výlety. Ty často zahrnují zastávky s koupáním na širém moři nebo u některého malého ostrůvku v okolí Malty. Většina těchto výletních lodí odplouvá z pláže Bognor.

Přidat se můžete k některému z mnoha organizovaných výletů anebo si pronajmout menší loďku jen pro sebe a trasu si naplánovat přesně podle sebe po domluvě s kapitánem lodi. Stejně tak má Bugibba a Qawra i silné zázemí pro vyznavače potápění. Sídlí zde několik potápěčských škol a center, které pořádají ponory nejen v okolí městečka, ale i vyrážejí vlastními loděmi na zajímavé destinace po celé Maltě.

Zajímavosti v Buggibě a Qawře

Záliv svatého Pavla - Bugibba - Malta

Jelikož jsou městečka Bugibba a Qawra určené opravdu jen pro načerpání sil během letní dovolené na Maltě, příliš památek a zajímavostí zde nečekejte. Pokud se Vám nechce vyrazit na výlet za památkami mimo město, níže nabízíme pár tipů jak svoji touhu po kultuře uspokojit. Přímo v Buggibě se nachází poměrně nové muzeum automobilů (Malta Classic Car Collection). Zde si můžete prohlédnout nablýskaná auta ze všech koutů Evropy, převážně z 50. a 60. let. I když nepatříte mezi skalní příznivce těchto dopravních prostředků, budete při návštěvě muzea určitě příjemně překvapeni. Více historie však poznáte na předměstí Buggiby, v bývalé rybářské vesnici St. Pauls Bay. Této vesnici se stále daří uchovat si svůj tradiční maltský ráz a je tak oázou klidu nedaleko rušné Bugibby a Qawry. Prohlédnout si zde můžete Kostel ohně svatého Pavla ze 17. století, který je postavený na místě, kde podle legendy apoštol poprvé vstoupil na maltskou půdu.

Socha svatého Pavla - Svatopetrské ostrovy - Bugibba - Malta

Další památkou spojenou s tímto světcem je tzv. Apoštolova kašna (Ghajn Rasul). Ve vodách kašny byl pokřtěný první maltský křesťan s každoročně na svátek svatého Petra a Pavla se zde shromažďují obyvatelé z širokého okolí, aby se společně loďkami vydali na nedaleké Svatopetrské ostrovy, kde se koná velká mše u majestátní sochy svatého Pavla. Kousek od kostela stojí Wignacourtova věž postavená v roce 1609 za účelem chránit okolní území. Dnes je ve věži malá výstavka historie této stavby s pár ukázkami původní válečné techniky.