Zobrazit panel

Portugalsko - Dovolená, turistické informace, zajímavosti a průvodce Portugalskem.

Portugalsko

Portugalsko

Portugalsko je v našich končinách stále poněkud opomíjenou turistickou destinací na samém okraji Evropy. Je to však velká škoda, jelikož zdejší pláže se řadí mezi ty nejkrásnější v Evropě a i služby a ubytování jsou v Portugalsku na vysoké úrovni. Asi nejznámější turistickou oblastí v Portugalsku je jeho jižní pobřeží, Algarve. Tady najdete největší koncentraci hotelů, turistů a také ty nejlepší pláže. Vody Atlantiku jsou sice studenější než prohřáté Rudé moře v Egyptě, ale při zdejších teplotách, které mohou dosáhnout i neuvěřitelných 48°C, jsou velice příjemné na osvěžení. Rozhodně se nemusíte bát se do Portugalska vydat i s malými dětmi. Ty jistě ocení rozlehlé písečné pobřeží, stejně jako vy oceníte hýčkání službami na evropské úrovni.

Pobřeží a útesy v Algarve - Portugalsko

Stejně jako krásy pobřeží se těší velké oblibě i chutná portugalská kuchyně, která je plná čerstvých ryb a mořských plodů. Pokud toto není Váš šálek kávy, vždy si můžete dát mezinárodní steak nebo italské těstoviny, či pizzu. Stejně oblíbené, jako pobřeží Algarve, jsou mezi cestovateli z celé Evropy i portugalská města. Eurovíkendy v Lisabonu získávají na oblibě a toto nádherné historické město na pobřeží Atlantiku směle konkuruje i destinacím jako je Řím nebo Paříž. Pro opravdové milovníky Portugalska je pak povinná i návštěva města Porto. To je domovem světoznámého portského vína a ve zdejších křivolakých uličkách můžete strávit příjemně nejeden slunný den.

Pohled na Lisabon a záliv - Portugalsko

V minulosti patřilo Portugalsko k námořnickým velmocím s mnoha zámořskými územími a koloniemi. Ty se sice do dnešních dní nepodařilo udržet, ale Portugalsko si ponechalo alespoň Madeirské souostroví a Azorské ostrovy. Tyto místa uprostřed Atlantiku jsou ideálním místem pro dovolenou pro všechny cestovatele, kteří před povalováním na pláži dávají přednost aktivní dovolené plné pohybu v horském terénu. Obzvláště Madeira je vyhlášená jako ráj pro pěší turistiku s mnoha kilometry udržovaných tras. Ty často vedou kolem zavlažovacích kanálů, které tak slouží jako netradiční ukazatele cesty. Vybrat si můžete, zda dáte přednost procházce nádhernými údolími anebo se vydáte na náročnější výšlap na horské vrcholky. Při cestě na Azorské ostrovy můžete zdolat i nejvyšší horu Portugalska, vrcholek Pico.