Zobrazit panel

Kanárské ostrovy - Dovolená na Kanárských ostrovech a informace pro turisty.

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy, jednoduše známé i jako Kanáry (španělsky Islas Canarias) leží v Atlantském oceánu asi 100 kilometrů od pobřeží severoafrického Maroka. Již po mnoho let se toto španělské souostroví řadí mezi oblíbené turistické destinace. Každoročně sem zavítá přes 10 miliónů turistů a toto číslo neustále stoupá. Nejvíce lidí míří na ostrovy Tenerife, Gran Canaria a Lanzarote. Nespornou výhodou celých Kanárských ostrovů je takřka stabilní klima po celý rok. Teploty zde i během léta málokdy padají pod 20°C, díky čemuž se Kanárům často přezdívá Ostrovy věčného jara. Teplé počasí s minimem srážek, kilometry písečných pláží a rozmanitá vnitrozemí různých ostrovů nabízejí skvělé podmínky pro strávení jakékoliv dovolené. Záleží jen na Vás, zda dáte přednost polehávání na pláži a koupání v oceánu nebo se raději vydáte na pěší túru po některém z mnoha národních parků, či vyrazíte na nákupy a za zábavou do městských center na pobřeží.

Letistě na ostrově Tenerife - Kanárské ostrovy

Doprava na Kanárské ostrovy

Díky široké nabídce celoročních zájezdů na Kanárské ostrovy není v dnešní době žádný problém tento kousek země navštívit. České cestovní kanceláře nabízejí pohodlné přímé lety na vybrané ostrovy. Nabídka spojení se mění každým rokem, ale stálící jsou lety na Gran Canarii a ostrov Tenerife. V posledních letech však začíná stoupat množství leteckých spojů, které provozují nízkonákladové (low-cost) letecké společnosti. Díky nim se cena dopravy na Kanáry stlačila na minimum a otevřel se velký prostor pro dnes tak populární individuální turistiku. Svůj pobyt na Kanárských ostrovech si tak můžete naplánovat přesně podle svých představ a celou dovolenou nemusíte trávit jen v jednom hotelu na jednom ostrově. Přeprava mezi jednotlivými ostrovy je dobře organizovaná a vybrat si můžete mezi dražším letadlem, či levnějšími loděmi a trajekty.

Vulkanické krátery na ostrově Lanzarote - Kanárské ostrovy

Rozmanitost Kanárských ostrovů a dovolená na Kanárech

Každý z Kanárských ostrovů je takovým malým kontinentem. Přírodní podmínky se na nich dramaticky liší. Na Gran Canarii tak můžete navštívit rozlehlé písečné duny, připomínající poušť, La Palma svým návštěvníkům nabízí skvělé podmínky pro turistiku v lesích uvnitř kráteru bývalé sopky a na nejlepší pláže si zase můžete vychutnat na nejnavštěvovanějším ostrově Tenerife. Jestliže máte raději klidná místa, zamiřte na odlehlý ostrov El Hierro. Sice zde nenajdete tolik pláží, ale návštěva pohádkového lesa Sabinar se stane jednou z nezapomenutelných chvil Vaší dovolené. Lanzarote je opravdovým rájem pro milovníky surfingu. Ti, kteří tomuto sportu nepropadli, mohou relaxovat na tmavém sopečném pobřeží. Kanárské ostrovy jsou opravdu rozmanité a tak záleží jen na Vašem vkusu, který se rozhodnete navštívit. Samozřejmě můžete během svého pobytu vystřídat několik ostrovů a svoje prázdniny tak nabít zážitky a zkušenostmi z různých koutů tohoto souostroví.