Zobrazit panel

Las Palmas - Kanárské ostrovy - Dovolená na Kanárských ostrovech a informace pro turisty.

Las Palmas - Kanárské ostrovy


Las Palmas de Gran Canaria - Pláže v Las Palmas

Pohled na přístav v Las Palmas - Kanárské ostrovy

Las Palmas de Gran Canaria

Las Palmas de Gran Canaria je (společně s tenerifským Santa Cruz) hlavním městem Kanárských ostrovů. Las Palmas je největším a nejlidnatějším městem na Kanárech, v rámci celého Španělska drží Las Palmas devátou příčku. Počet obyvatel atakuje hranici 400.000 a současná rozloha města je přibližně 100 km2. I když Las Palmas ze všech měst na Kanárských ostrovech nejvíce připomíná pevninské Španělsko, i zde najdete výrazné vlivy afrických a jihoamerických kultur, které toto město ozvláštňují. Podnebí v Las Palmas je stejně jako jinde na Kanárech subtropické s víceméně stálými teplotami v průběhu celého roku. Podle profesora klimatologie Thomase Whitemora (univerzita Syracuse, USA) má Las Palmas nejlepší klimatické podmínky na celém světě. To zřejmě přispívá k popularitě města a samozřejmě i celého ostrova Gran Canaria.

Náměstí Santa Catalina v Las Palmas - Kanárské ostrovy

Historickým centrem Las Palmas de Gran Canaria je městská čtvrť Vegueta. Ta je jednou z nejstarších na celých Kanárských ostrovech a kromě bezpočtu historických budov zde můžete navštívit i ty nejlepší restaurace a bary v celém Las Palmas. Ve čtvrti Vegueta je také umístěno několik muzeí. Za všechny jmenujme Casa de Colón, což je bývalé sídlo guvernérů ve městě Las Palmas. Současný název „Kolumbův dům“ se odkazuje na událost z roku 1492, kdy toto místo pravděpodobně slavný mořeplavec na krátkou chvíli navštívil. Dnes je v domě umístěná expozice mapující Kolumbovy výpravy a také Vás seznámí s historií předkolumbovské Ameriky a samozřejmě i s dějinami města Las Palmas. Pokud během pobytu mezi malebnými budovami ve Veguetě zatoužíte po trošku více současném dění, zamiřte do čtvrti Santa Catalina. Ta tepe především po setmění a najdete zde skvělé diskotéky a také vyhlášené noční kluby a bary.

Pláž Las Canteras - Las Palmas - Kanárské ostrovy

Pláže v Las Palmas

I přes to, že je Las Palmas rušným místem, podařilo se mu dostat do hledáčku turistů a dnes slouží i jako vyhledávaná přímořská destinace, kde můžete kombinovat odpočinek na pláži s návštěvami rušného centra kapitálu Kanárských ostrovů. Přímo v samotném městě Las Palmas můžete navštvít čytři pláže, které jsou vyhlášené svoji čistotou: Las Canteras, Las Alcaravaneras, la Laja a Confital. Pláž Las Canteras je jednou ze tří španělských pláží, které se mohou pyšnit certifikátem ISO 14001, který je udělovaný za naprostou čistotu a dostatek služeb v okolí pláže. Délka Playa de Las Canteras je 3.100 metrů takže i během nejvyšší sezóny si zde můžete najít kousek jen pro sebe. Tato pláž je i velice oblíbená mezi vyznavači surfingu, pro který zde jsou výborné podmínky. Podél pláže se táhne rušná pobřežní promenáda s širokou nabídkou restaurací, barů, kaváren a samozřejmě s obchůdky se spoustou suvenýrů.

Pláž Las Alcaravaneras v Las Palmas - Kanárské ostrovy

Pláž Las Alcaravaneras je pokryta zlatavým pískem a je oblíbeným místem střetávaní pro všechny příznivce aktivní dovolené. Přímo na pláži je možné si zahrát fotbal, volejbal nebo si pronajmout jachtu a vydat se na širé moře. U této pláže také začíná vyhlášená pobřežní promenáda, která se táhne směrem na jih v délce 10 kilometrů. Na této promenádě můžete během celého roku potkat zástupy cyklistů, běžců a nově i lidí na kolečkových bruslích. Pláž La Laja je tvořena převážně jemným šedým pískem, který se táhne podél pobřeží v délce 1.200 metrů. Tato pláž je známá svými podmořskými proudy a nevyzpytatelnými vlnami, které sice ocení surfaři, ale ne již rodiny s menšími dětmi. Pláž Confital navazuje na pláž Las Canteras. Confital má tu nevýhodu, že je tvořena štěrkem, střídající se s ostrými kamennými útesy. V minulosti na této pláži vznikla dokonce chudinská kolonie, která je však již zničena a Confital tak opět slouží jen ke koupání.