Zobrazit panel

Tunisko - Dovolená a informace pro turisty. Tuniská letoviska, zajímavosti a památky v Tunisku.

Tunisko

Ačkoliv je Tunisko nejmenší zemí v severní Africe, může se pochlubit bohatým kulturním a přírodním dědictvím. Na západě hraničí s Alžírskem, na jihovýchodě s Líbyí a ze severovýchodu je Tunisko omýváno Středozemním mořem. Na severu země najdete úrodné pobřežní pláně s hustým zalesněním, které směrem na jih postupně ubývá a přechází v nejznámější poušť světa, Saharu.


Bezpečnost turistů v Tunisku

Všudypřítomná police v Tunisku kontrolující pořádekDíky tomu, že bylo Tunisko dlouhou dobu francouzskou kolonií, vidíme zde i dnes velký vliv evropské kultury na každodenní život. Tunisko je pro turisty nejpřívětivější země severní Afriky. I když je drtivá většina obyvatel praktikujícími muslimy, mají ve srovnání se svými arabskými sousedy velice liberální názory a turisté nejsou prakticky nijak omezování. Tuniská vláda velmi dbá na bezpečnost ve své zemi a proto není potřeba se obávat zvýšené kriminality. Policejní hlídky naleznete na každé větší křižovatce, připravené Vám kdykoliv pomoci nebo poradit najít ten správný směr.

Tuniské zvyky a islám

Tuniské ženy a dívkyI když je Tunisko na arabské poměry velice liberální země, myšlení a zvyky Tunisanů jsou výrazně ovlivněny islámem. Ve svaté knize muslimů, Koránu, je přímo nabádáno k pohostinnosti, což jako turisté v této zemi jistě oceníte. Hlavně lidé na venkově Vás neváhají pohostit dobrým mátovým čajem nebo pozvat na rodinou večeři. Pokud se vydáte mimo turistické oblasti, měli by jste ctít místní náboženství a i přes velké horko mít oblečení, které zahaluje ramena a kalhoty (ženy sukně) až po kotníky. Krátké letní šortky Tunisané považují za spodní prádlo. V turistických střediscích se běžně nosí oblečení evropského stylu a proto není potřeba se nijak zvlášť omezovat ve svých zvyklostech.

Národní vášní Tunisanů je smlouvání. Můžete si sice nakoupit v některém z uniformovaných supermarketů, ale zážitek ze smlouvíní o ceny na tradičních trzích by jste si neměli nechat ujít.

Hamammet Yasmine (Jasmín) - Nejvíce navštěvované turistické letovisko

Nejnavštěvovanější letoviska v Tunisku

Turisty nejnavštěvovanější oblast je v okolí mysu Cap Bon na východním pobřeží, kde naleznete největší tuniská letoviska jako je Hammamet, Nabeul a také známý tuniský ostrov Djerba. Zdejší letoviska za devadesát let své existence vybudovala dostatečnou infrastrukturu a jsou schopná vyhovět téměř všem požadavkům turistů. V ulicích malebných pobřežních městeček najdete různé tématické restaurace, místní kavárny s nezbytnou vodní dýmkou i kavárny evropského stylu. Nabídku doplňují autopůčovny nadnárodních společností (Alamo, Hertz), ale i místní turistické kanceláře s bohatou nabídkou fakultativních výletů. Místní atmosféru můžete nasát na tradičních trzích, kde si dokonale procvičíte smlouvání cen za zdejší ručně vyráběné výrobky nebo koření.

Písečné pláže, teplé křišťálové moře a v neposlední řadě příznivé ceny jsou ty hlavní důvody proč si zájezdy do Tuniska vybírá stále více cestovatelů.