Zobrazit panel

Bizerte - dovolená v Tunisku a informace pro turisty

Bizerte - Tunisko

Městečko Bizerte se nachází 66 km severně od hlavního města Tunisu a je to nejseverněji položené město v Tunisku. Nejzajímavější část je oblast a okolí starého přístavu, který je chráněn od severu pevností Kasbah a malou pevností na jihu Ksibah. I zde najdete slušné hotely a pěkné pláže. Asi nejlepší pláži v této oblasti je Remel Plage. Bizerte je ideální místo pro milovníky klidné dovolené.

Bizerte

Starobylé přístavní městečko Bizerte se nachází na severním pobřeží Tuniska. Podle Tunisanů je oblast severního Tuniska nejkrásnější z celé země. Nejsou zde takové návaly turistů jako na poloostrově Cap Bon a krom slunného pobřeží nabízí tato oblast ve vnitrozemí i krásné národní parky, které jsou častým cílem pro pěší tůry.

Bizerte bylo založené v osmém století př. n. l. a velmi záhy se stalo důležitým středomořským přístavem. V průběhu staletí sice ztratil na své důležitosti, ale po otevření Suezského průplavu a značné modernizaci přístavu francouzskými kolonizátory, navázalo Bizerte na svoji slavnou tradici.

Dnes se většina návštěvníků zdržuje v oblasti hotelovývh komplexů a proto je centrum městečka relativně klidné. Dominuje mu starý přístav obklopený stylovými kavárničkami a samozřejmě nemůže chybět medína s mešitou. Ta zdejší pochází z roku 1652. Na severu města je relativně dobře dochovaná byzantská pevnost ze 6.století, která byla před 300 lety zčásti přebudována v arabském stylu. Za malý poplatek můžete vystoupat na její hradby a obdivovat Bizerte z ptačí perspektivy.