Zobrazit panel

Monastir - dovolená v Tunisku a informace pro turisty

Monastir - Tunisko


Skanes

Monastir je další oblíbené město, které se zasvětilo turistickému ruchu v Tunisku. Najdete jej v Hammametském zálivu a je zde velké mezinárodní letiště na které přilétají především charterové lety v letních měsících z Evropy. Výhodou je, že nemusíte cestovat dlouhé hodiny autobusem jako do jiných oblastí v Tunisku. V Monastiru najdete také mnoho kvalitních hotelů, krásné pláže s využitím vodních sportů a spoustou malých obchůdků se suvenýry.

V Monastiru je důležité mezinárodní charterové letiště a proto většina turistů toto město pozná pouze jako místo svého příletu do Tuniska. Pro Tunisany je, ale Monastir velice významný jako rodiště jejich prvního prezidenta Habib Bourguiba. Dnes ve městě naleznete jeho hrobku a muzeum věnované tomuto velikánovi tuniských dějin.

Monastir - Pláž

Stará medína byla nepochopitelně z velké části Tunisany zbourána ve snaze zmodernizovat Monastir. V současné době je nejnavštěvovanější zdejší památkou Ribat, muslimský vojenský klášter. Byl vybudován v období mezi 9. - 11. stoletím a dnes je pokládán za nejdokonalejší příklad tuniské obranné architektury. Jeho neopakovatelný genius loci jste mohli vidět ve filmech Monty Python - život Briana, Život Krista či Ježíš Nazaretský. Ve všech těchto dílech představuje Monastirský ribát starověký Jeruzalém. Zvídaví jedinci by si neměli nechat ujít návštěvu muzea Islámu v prostorách bývalé ribátské modlitebny, nebo si vyšlapat na jeho hradby a pokochat se krásnou vyhlídkou na Monastir a přilehlé okolí.

Skanes

Skanes je hotelová oblast nacházející se mezi městy Sousse a Monastir lemovaná širokými plážemi, křišťálově čistým mořem. Městečko Skanes se téměř již propojilo s Monastirem a naleznete zde také množství golfových hřišť cemuž také odpovídá vysoká úroveň hotelů a služeb. Pokud zavítáte do Tuniska a chcete si užit vyššího standardu za příjemné ceny, tak učitě Skanes v Tunisku je vhodnou dovolenou pro Vás.