Zobrazit panel

Sousse - dovolená v Tunisku a informace pro turisty

Sousse - Tunisko

Sousse je třetí největší město v Tunisku vzdálené 142 km od hlavního města Tunis. Sousse je velké a živé kosmopolitní město, které se rozléhá kolem impozantní staré medíny. V Sousse naleznete také mnoho pamětihodností jako je Ribat, opevněný klášter nebo velká mešita. Veškerý život je koncentrován na velké náměstí Place Farhat Hached. Je to hlavní náměstí v Sousse. Můžete také navštívit Muzeum v Kasbah, která se nachází na okraji medíny, které obsahuje sbírku mozaik z této oblasti. Sousse je ideální místo pro aktivní dovolenou v Tunisku.

Sousse je v současné době jedním z největších tuniských přímořských letovisek. Podél písečné pláže se táhne pás hotelů všech cenových kategorií. Koncentrace turistů v letních měsících je taková, že počtem hravě převýší místní starousedlíky. I díky tomu je Sousse jedním z nejliberálnějších míst v Tunisku a místní ženy se z velké části podvolily diktátu zapadni módy. Kontrastem k pobřežním radovánkám je medína.

pevnost Kasbah v Sousse

Medína v Sousse je považována za druhou nejhezčí a nejzachovalejší v zemi, hned po té v hlavním městě Tunisu. Vystavěna byla v 9.století našeho letopočtu a ve svých zdech ukrýva 24 mešit a nekonečné množství krámků. V úzkých uličkách mediny dříve nebo později narazíte na Ribát. Tato starověká muslimská pevnost je jednou z nejzajímavějších památek v Sousse a proto by jste si neměli nechat ujít její návštěvu. Zlatým hřebem prohlídky tohoto kláštera-pevnosti je výstup na strážní věž odkud se Vám naskytne úchvatný výhled na staré město a okolí Sousse.

V jihovýchodní části mediny se nachází pevnost Kasbah, ve které dnes sídlí archeologické museum. V jeho sbírkách jsou ty nejkrásnější antické mozaiky nalezené na území Tuniska. V Sousse je k vidění také jedna z mála Křesťané po sobě v Sousse zanechali rozsáhlé podzemní katakomby s více jak 15.000 hroby raných křesťanů. V současné době je zpřístupněné jen pár stovek metrů podzemí a většina výklenků s těly je zazděná.