Zobrazit panel

Tabarka - dovolená v Tunisku a informace pro turisty

Tabarka - Tunisko

Tabarka je pobřežní město, které leží na severozápadě Tuniska. Je vzdáleno 170km od hlavního města Tunis. Tabarka je lemována pohořím Kroumirie a je situována v blízkosti alžírských hranic. Většina turistického ruchu se soustřeďuje mimo město. Výborné místo a dovolená pro potápění, rybaření, turistiku a v neposlední řadě lenošení na pláži u moře. V této oblasti najdete i korálové útesy. Hotely a služby v Tabarce jsou na vyšší úrovni poskytující veškerý servis pro Vaši spokojenou letní dovolenou. Rozhodně se zde nudit nebudete. Tabarka je vhodným místem pro aktivní i klidnou dovolenou v Tunisku.

Letovisko Tabarka se nachází asi 20 kilometrů od Alžírských hranic a stále je v Tunisku tak trochu opomíjenou destinací, i když v posledních letech získává na popularitě jako nejvhodnější místo pro potápění na celém tuniském pobřeží. Městu vévodí velká marína, ze které můžete vyrazit na širé moře za potápěním a nebo jen na okružní plavbu. Nabídka lodních výletů je zde opravdu široká. Potápěči by si neměli nechat ujít lodní výlet na státem chráněné ostrovy Galite, které jsou vyhlášené svým bohatým podmořským životem.

Tabarka - středověká benátská pevnost

Jméno celému městu dal malý ostrov Tabarka, který se díky náspu vystavěném Francouzi připojil k tuniské pevnině. Dodnes na něm stojí středověká benátská pevnost. Jelikož její prostory obývá tuniská armáda, není tato památka přístupná veřejnosti a prohlédnout si ji můžete jen z patřičné vzdálenosti. Pro večerní procházky je ideální oblast starého přístavu. Zdejší rozeklané pobřeží a zajímavé kamenné útvary jsou společně se zapadajícím sluncem výbornou kulisou nejen pro zamilované páry. Oblíbené začínají být výlety do oblastí pohoří Kroumirie. V turistické kanceláří je možné domluvit i několikadenní výlety buď pěšky, na kole a nebo i na koních. Vrcholky pohoří se nacházejí ve výškách kolem 900 m.n.m. a proto zde není sníh v zimních měsících žádnou vzácností. Typickým suvenýrem z této horské oblasti jsou ručně vyráběné koberce a tašky s berberskými vzory.