Zobrazit panel

Mahdia - dovolená v Tunisku a informace pro turisty

Mahdia - Tunisko

Turistickou oblast Mahdia najdete 60 km jižně od města Sousse a celých 210km od hlavního města Tunis. Dříve jako malá rybářská vesnička a dnes jeden z důležitých přístavů. Mahdia byla v roce 916 n. l. založena Fatimidy na úzkém poloostrově. Mahdia je jedna z mála oblastí v Tunisku, které se zatím vyhnul masivní turismus. Mahdia si takto zachovala svůj ráz a je výborným místem, kde strávit klidnější dovolenou.

Letovisko Mahdia naleznete na úzkém poloostrově vybíhajícím do vod Středozemního moře. V dobách svého vzniku byla Mahdia bohatým městem, které chránily až deset metrů silné hradby. Dnes můžeme Mahdii doporučit všem, kteří hledají klidné místo pro strávení dovolené v Tunisku. O Mahdijských plážích se říká, že jsou nejbělejší s nejprůzračnější vodou z celého středomoří a někteří návštěvníci je směle přirovnávají ke karibským plážím. Zatím se stále Mahdii vyhýbají nájezdy turistických zájezdů a proto celkově městečko působí klidnou a ospalou atmosférou.

Jedinou dochovanou stavbou z původního starověkého města Mahdia je brána Skifa Kahla, oprávněně označovaná jako nejkrásnější fátimovská památka v Tunisku. Svým návštěvníkům nabízí i vyhlídkovou plošinu, ze které je úžasný výhled na medinu. Nedaleko brány se nachází malé muzeum s velice zajímavými exponáty. K vidění jsou zde mozaiky, sochy a jiné zařízení z antického amfiteátru v El Jemu.

Bordj El Kebir (Bordj Mahdia) je pevnost vystavěná v 16.století jako sídlo vojenské posádky určené k obraně města. Za mírný poplatek je možné náhlédnout do jejich strohých interiérů a pokochat se výhledem z hradeb pevnosti.