Zobrazit panel

Hammamet - dovolená v Tunisku a informace pro turisty

Hammamet - Tunisko

Letovisko Hammamet Jasmín - Tunisko

Turistickou oblast Hammamet najdete na poloostrově Cap Bon a zde také končí svoji dovolenou celá třetina návštěvníků Tuniska. Hammamet by se dal také označit jako monument zájezdové turistiky v Tunisku, kde naleznete více než 80 hotelových komplexů. V dávných dobách to bývala malá rybářská vesnička a dnes Hammamet tepe životem od rána až do pozdních nočních hodin. Najdete zde, ale také čisté plaže, sportovní vyžití, aquapark a nepřeberné množství vodních sportů. Centrum Hammametu je Hammamet Jasmín, kde je situováno nejvíce hotelů a široká písečná pláž. Pokud hledáte aktivní dovolenou u moře, tak je to ta správná volba.

Oblast městečka Hammamet je bezpochyby nejnavštěvovanější oblastí celého Tuniska. Ve dvacatých letech minulého století začal díky zájmu evropské smetánky o místní panenské pláže přerod Hammametu z ospalého rybářské městečka v největší z tuniských přímořských středisek. Středověké centrum zajímavě kontrastuje s moderní hotelovou výstavbou. Kvůli regulačnímu nařízení vlády nehyzdí pobřeží výšková monstra, ale spíše nižší rozsáhlé komplexy obklopené zelení. Jižně od Hammametu vyrostlo nové prázdninové letovisko Hammamet  Jasmín (Yasmine) sestávající se z drtivé většiny ze 4 a 5 hvězdičkových hotelů.

Pláž - Hammamet Jasmín - Tunisko

Zdejší pláže nabízí širokou nabídku vodních a plážových sportů. Samozřejmostí jsou potápěčské školy, kde je možné absolvovat kurz zakončený certifikátem. Ponory se nejčastěji uskutečňují nedaleko od pobřeží, kde se nachází vraky lodí, převážně z druhé světové války a také překvapivě pestrý podmořský život. Návštěníci s dětmi by určitě měli zamířit do akvaparku Flipper, kde se mají děti možnost vydovádět na nespočtu skluzavek a tobogánů.Ve staré části Hammametu máte možnost poznat i něco málo z tuniské historie. Středu města dominuje krásně zachovalá medína z 15. století. Její dva metry silné stěny chránili uvnitř žijící obyvatele a samozřejmě mešitu. Původní tržiště uvnitř hradeb dnes nahradila záplava krámků se suvenýry a typickými tuniskými produkty jako jsou kožené výrobky, či keramika z nedalekého města Nabeul. Kasba, kdysi sídlo místního guvernéra, dnes nabízí posezení v příjemné kavárně s výhledem do úzkých uliček medíny.

Pozůstatky římského města Pupput - Hammamet - Tunisko

Asi šest kilometrů od centra Hammametu se nacházeji pozůstatky Římského (později byzantského) města Pupput. Toto nepříliš výrazně archeologické naleziště je ukryté mezi hotelovými zahradami a svým návštěvníkům nabídne ke shlédnutí ruiny domu z 5. století a starověké mozaiky. Současným kulturním centrem Hammametu je bývalá vila rumunského milionáře George Sebastiana. Tato architektonicky zajímavá budova po válce poskytla azyl i britskému předsedovi vlády Winstonu Churchilovi, který zde sepsal svoje paměti. Dnes vila a přilehlé pozemky slouží jako prostor pro pořádání Mezinárodního kulturního festivalu, který probíhá každý rok během července a srpna.