Zobrazit panel

Bulharsko - Dovolená, turistické informace a průvodce Bulharskem.

Bulharsko

Bulharsko

Bulharsko

Bulharsko, celým názvem Bulharská republika, je země v jihovýchodní Evropě, která v posledních několika letech prošla překotným vývojem a stává se tak vyhledávaným turistickým cílem nejen pro návštěvníky z východní Evropy. Ti tuto zemi navštěvují v letních měsících již několik posledních desetiletí, ale teprve po vstupu do NATO a EU se Bulharsko stalo plnohodnotnou variantou ke strávení dovolené i pro turisty ze západní a severní Evropy. Jestliže jste v Bulharsku byli naposledy před deseti lety, tuto zemi zcela jistě nepoznáte. Po celé délce černomořského pobřeží probíhá zběsilý stavební boom. Zahraniční společnosti zde staví nové prázdninové resorty, a staré hotely jsou často rekonstruovány, aby byly schopné poskytovat služby na vyšší úrovni. Turistická infrastruktura je v Bulharsku lepší s každou novou sezónou a ve spojení se stále nízkými příznícími cenami je tato země zajímavým místem kam vyrazit na letní dovolenou.

Pláž na Slunečném pobřeží - Bulharsko

Turisté na Bulharsku nejvíce oceňují jeho rozsáhlé písečné pláže a velkou rozmanitost pobřeží. Svoji dovolenou v Bulharsku tak můžete trávit v živých populárních letoviscích, jako jsou Zlaté Písky nebo Slunečné pobřeží. Zden zábava nikdy neutichá a k dispozici je Vám přehršel restaurací, barů a různých sportovních zařízení. Jestliže toužíte během prázdnin po větším klidu, zamiřte do jižní části černomořského pobřeží. Přímořská střediska jako Kiten nebo Achtopol jsou stále poměrně klidná a na pláži nebudete muset bojovat o každý centimetr. Pokud Vás dovolená strávená na pláži spíše děsí, nebojte se, v Bulharsku je toho k vidění i mnohem více. Příznivci přírody a horské turistiky ocení výborně značené turistické trasy a řadu chráněných přírodních území a národních parků. Sem můžete kdykoliv vyrazit na krátký i několikadenní výlet. Milovníci historie si naopak na svoje přijdou ve městech jako je Nesebar nebo Sozopol.

Pobřeží - Albena - Bulharsko

Neodmyslitelnou součástí pobytu v Bulharsku je i zdejší národní kuchyně. Ta v sobě spojuje středomořské vlivy s těmi tureckými a vzniká tak neobvyklá souhra chutí a zajímavých pokrmů. Ochutnat můžete vyhlášený šopský salát, který chutná úplně jinak než jsme zvyklí z našich končin nebo výbornou studenou polévku tarator. I masožrouti nebudou v Bulharsku o nic ošizeni. Výborná masa se připravují v téměř každé restauraci, a pokud se budete pohybovat v pobřežních oblastech tak narazíte i na širokou nabídku pokrmů z ryb a plodů moře. Bulharsko je skvělou staronovou destinací pro strávení klidné, nejen rodinné, dovolené. O zábavu zde bude mít postaráno snad každý a písečné pláže nenechají nikoho na pochybách, že Bulharsko je slibnou novou destinací. Objevte tuto zemi ještě dříve, než ji zcela pohltí organizované zájezdy Skandinávců a Britů, díky kterým se zde jistě v následujících letech nemile zvýší ceny.