Zobrazit panel

Primorsko - dovolená v Bulharsku a informace pro turisty.

Primorsko - Bulharsko


Letovisko Primorsko - Ubytování a pláže v Primorsku - Městečko Primorsko

Letovisko Primorsko - Bulharsko

Letovisko Primorsko

Primorsko je rušné letovisko ležící v jižní části Bulharska asi 52 kilometrů daleko od města Burgas. Jelikož zatím stále Primorsko neobjevili cestovatelé ze západní Evropy, ceny se zde drží poměrně nízko a dobrý oběd nebo zábavu na pláži si zde můžete dopřát mnohem levněji než v oblíbených letoviscích jako jsou Zlaté Písky, Slunečné pobřeží a Albena. Většinu návštěvníků Primorska tvoří Bulhaři z vnitrozemí a také nemalé zástupy českých turistů. Těm se zdejší turistický ruch zcela přizpůsobuje a tak jídelní lístky v češtině najdete takřka v každé restauraci i stánku s rychlým občerstvením. Ve městě již dokonce nějakou dobu funguje turistické centrum, kde Vám poradí čeští rodilí mluvčí. Primorsko je tak ideálním místem pro všechny cestovatele bez znalosti jakéhokoliv jiného jazyka než je čeština.

Severní pláž - Primorsko - Bulharsko

Ubytování a pláže v Primorsku

Primorsko se v posledních letech snaží těžit ze zájmu cestovatelů o Bulharsko a tak zde stejně jako v jiných částech země neustále vyrůstají nové hotelové komplexy. Nabídka ubytování je v Primorsku široká a tak záleží jen na Vás, zda zvolíte moderní hotel u pláže nebo menší rodinný penzion s pohodovou atmosférou. Samotné městečko Primorsko leží na malém poloostrově, od kterého vedou na jih i na sever rozsáhlé pláže s jemným pískem. Během odlivu jsou zdejší mořské vody hodně mělké a tak je Primorsko oblíbenou destinací pro cestovatele s menšími dětmi, které zde mohou bez obav dovádět ve vodě poblíž pobřeží.

Jižní pláž - Primorsko - Bulharsko

Čím dále se na obou plážích vzdálíte od centra města, tím jsou klidnější a i koncentrace lidí značně slábne. Severní i jižní pláž nabízí služby na dobré úrovni. Najdete zde malé plážové bary a restaurace, stejně jako střediska vodních sportů. Zkusit si zde můžete všechny obvyklé vodní aktivity včetně jízdy na banánu a projížďce na šlapadlech. Pokud budete chtít zkusit něco více adrenalinového, vydejte se na malé letiště Primorsko, kde sídlí zdejší parašutistický klub SkyDive Bulgaria. Po krátké instruktáži se tak můžete vydat do oblak a oblast Primorska si prohlédnout během seskoku padákem.

Městečko Primorsko

Hlavní městská ulice Černo More - Primorsko - Bulharsko

Městečko Primorsko se rozkládá na úzkém poloostrově omývaném vodami Černého moře. Najdete zde obvyklý pelmel obchůdků se suvenýry, restaurací, barů, kaváren a malých obchůdků se základními potravinami. Hlavní městská třída vede z hlavního náměstí a nese jméno Černo More. Na této ulici najdete ty nejlepší obchody a restaurace. Restaurace v Primorsku nabízejí nejen tradiční Bulharskou kuchyni, ale i exotická jídla a variace na italskou a asijskou kuchyni. Restaurace Kavaka na ulici Černo More nabízí jako svoji specialitu řízky. I když si říkáte, že řízek znáte a není na něm co nového objevovat, vězte, že řízky jsou zde dělané ze žraločího masa. I nedaleká restaurace Čajka má slušný výběr jídel a je dobrou volbou pro všechny, kteří hledají vyšší standard stravování.