Zobrazit panel

Slunečné pobřeží - dovolená v Bulharsku a informace pro turisty.

Slunečné pobřeží - Bulharsko


Slunečné pobřeží - Pláže a Akvaparky na Slunečném pobřeží - Restaurace a bary

Pláž na Slunečném pobřeží - Bulharsko

Slunečné pobřeží

Slunečné (Sluneční) pobřeží je bezpochyby nejnavštěvovanější a nejoblíbenější částí Bulharska. Slunečné pobřeží leží asi 35 kilometrů severně od Burgasu a svým návštěvníkům nabízí asi 800 hotelů s více jak 300.000 lůžky. Nabídka ubytování je zde opravdu široká a vybrat si můžete od jednoduchých penziónů, až po kvalitní hotely se servisem na jaký jste zvyklý ze západoevropských letovisek. S výstavbou celého střediska se začalo již v roce 1958. Zdejší hotely a pláže se měli stát alternativou středomořských letovisek pro obyvatele východního bloku. Dnes opět na Slunečném pobřeží probíhá zběsilá výstavba a rekonstrukce starších hotelů, stejně jako bytů pro dovolenkáře. Návštěvníky z východní Evropy začínají pomalu vytlačovat cestovatelé z britských ostrovů, Skandinávie a Nizozemí. Pro ty se Bulharsko stalo vítanou a hlavně levnější alternativou k zavedeným střediskům v Řecku a ve Španělsku.

Písečná pláž na Slunečném pobřeží - Bulharsko

Pláže a akvaparky na Slunečném pobřeží

Několikakilometrová písečná pláž na Slunečném pobřeží patří mezi ty nejlepší, co můžete v Bulharsku nalézt. Je hodně oblíbená mezi rodinami s menšími dětmi, které ocení bezproblémový vstup do vody, stejně jako u mladších návštěvníků, pro které je zde připravena řada plážových atrakcí. Vybrat si můžete mezi pronájmem vodních skútrů, jízdy na banánu, parasailingu, jízdy na vodních lyžích nebo zapůjčením kajaků a šlapadel. Ze suchozemských sportů v okolí pláže narazíte na bungee trampolíny, minigolf, hřiště pro tenis, basketbal a volejbal. Pokud máte rádi akvaparky na Slunečném pobřeží najdete rovnou dva.

Akvapark Aqua Paradise - Slunečné pobřeží - Bulharsko

Ten větší a novější se jmenuje Aqua Paradise. Tento rozlehlý vodní svět je plný skluzavek, tobogánů a jiných vodních atrakcí. Všechny jsou značené dle obtížnosti, takže si vyberete jízdu přesně podle svého gusta. Pro nejmenší návštěvníky je zde připravený dětský bazén se středověkým hradem, z jehož hradeb je pěkný výhled na celý areál a cestu dolů zpět do bazénu si můžete zkrátit na některé z mnoha skluzavek. Do tohoto akvaparku se můžete zdarma dostat minibusy, které celý den krouží po celém Slunečném pobřeží. Zastávky jsou dobře značené a interval mezi jednotlivými minibusy je asi 15 minut. Druhý a menší akvapark jménem Action Aquapark nabízí řadu atrakcí, mezi které patří 120 metrů dlouhý tobogán a skluzavka, kde Vaše rychlost dosáhne až 60 km/h. Kromě vodních atrakcí zde můžete navštívit i malou zoo s prasátky, ovečkami, poníky a několika druhy kachen. Exotičtější ráz celé zoo dodávají klokani a několik pštrosů Emu.

Restaurace a bary na Slunečném pobřeží

Restaurace - Slunečné pobřeží - Bulharsko

O Vaše žaludky během dne a o zábavu po setmění se na Slunečném pobřeží stará více jak 130 restaurací. Nabídka je zde opravdu široká a ochutnat tak můžete typická bulharská jídla nebo si pochutnat na šťavnatém steaku s hranolky, popřípadě ochutnat místní variace na italskou kuchyni. Řada restaurací také po setmění nabízí zábavní program, většinou složený z kapel hrajících světové hity let minulých nebo z tanečníků folklórních tanců. Při posezení v restauraci je nutné pamatovat na fakt, že zdejší podniky patří k těm nejdražším v celém Bulharsku. Dokonce i fast foodové restaurace typu McDonalds zde nabízejí svá jídla až 3 krát dráž než v jiných částech Bulharska.