Zobrazit panel

Carevo - dovolená v Bulharsku a informace pro turisty.

Carevo - Bulharsko


Letovisko Carevo - Zajímavosti v Carevu - Pláže v Carevu

Letovisko Carevo - Bulharsko

Letovisko Carevo

Carevo (Tsarevo) je dalším klidným letoviskem na jižním bulharském pobřeží. Svůj současný název město získalo v roce 1934 na počest cara Borise III., který zde často trávil letní dovolenou. Dříve se město jmenovalo Vasiliko. Již v roce 1950 byl však název změněn na Mičurin a pojmenování Carevo se vrátilo až po pádu komunistického režimu v roce 1991. Dnes Carevo spíš než přímořské letovisko připomíná ospalou pobřežní vesnici, která si stále dokázala uchovat typickou bulharskou atmosféru. Městečko se rozkládá na dvou menších poloostrovech. Na tom severnějším se nachází nejstarší část Careva s původními domky obydlenými místními obyvateli. I když v Carevu stále převládají menší rodinné hotýlky a penziony, v posledních letech zde zahraniční společnosti postavili i pár větších hotelových komplexů. I přesto je Carevo stále spíše opomíjenou klidnou destinací, kterou nejčastěji vyhledávají rodiny s dětmi.

Zajímavosti v Carevu

Mořské zahrady a zábavní park -  Carevo - Bulharsko

Během pobytu v Carevu byste určitě neměli vynechat návštěvu Mořských zahrad. Ty jsou umístěné na konci poloostrova, a i když jejich botanická hodnota není příliš vysoká, jsou skvělým místem pro podvečerní procházky a nabízejí jedny z nejhezčích pohledů na Černé moře. Kromě několika soch a kamenných monumentů jsou v zahradách připraveny i atrakce pro nejmenší návštěvníky. Z historických staveb stojí v Carevu za zmínku kostel svatého cara Borise – Michaila, zasvěcený dřívějšímu panovníkovi Bulharska a malý kostelík svaté Trojice postavený roku 1810. Oba kostelíky mají typickou pravoslavnou výzdobu, která je značně odlišná od interiérů kostelů v naší zemi a působí tak značně exoticky.

Pláž -  Carevo - Bulharsko

Pláže v Carevu

V Carevu najdete hned tři písčité pláže. Hlavní městská pláž sice není příliš rozlehlá, ale je lemována vzrostlými stromy, díky kterým má poměrně útulnou atmosféru. Další dvě pláže jsou sice rozlehlejší, ale kvůli nově postaveným hotelům v jejich blízkém okolí, nejsou tak prázdné jak by si člověk přál. Nicméně stále se jedná o jedny z nejklidnějších pláží v bulharských letoviscích. Kromě povalování na rozpáleném písku zde můžete vyzkoušet i obvyklé vodní sporty nebo si pronajmout lehátko a slunečník. Pokud přece jenom zatoužíte po větším klidu, stačí se vydat na krátký výlet podél pobřeží a najít si nějakou útulnou zátoku, kde budete celý den jen s pár dalšími návštěvníky.