Zobrazit panel

Albena - dovolená v Bulharsku a informace pro turisty.

Albena - Bulharsko


Letovisko Albena - Služby a restaurace v Albeně - Co můžete v Albeně podniknout

Pláž v Albeně - Bulharsko

Letovisko Albena

Nejluxusnější bulharské letovisko najdete asi 30 kilometrů severně od města Varna. Svůj název Albena získala podle hlavní ženské postavy z příběhu bulharského spisovatele Yordana Yovkova. Přímořské středisko Albena bylo slavnostně otevřeno v roce 1969 jako uměle vytvořené městečko s luxusními hotely. Řada těchto hotelů leží na místní úchvatné písečné pláže. Ta je dlouhá téměř 5 kilometrů a široká 150 metrů. Moře je podél pobřeží poměrně mělké a do vzdálenosti 100 metrů od břehu jen málokdy přesáhne hloubku 160 centimetrů. Dnes se v Albeně nachází 43 hotelů ohodnocených dvěma až čtyřmi hvězdičkami. Velké hotelové komplexy na pláži jsou stavěné tak, aby většina pokojů měla výhled na moře. Pokoje, jejichž balkóny míří na opačnou stranu, Vám nabídnou výhled na nedalekou přírodní rezervaci Bolata (Baltata) – vzácná kombinace lužního lesa, zaplaveného mořskou vodou. Drtivá většina ubytovacích kapacit v Albeně má vlastní bazén a často i fitness centra, tenisové kurty nebo salóny krásy.

Jedna z mnoha restaurací v Albeně - Bulharsko

Služby a restaurace v Albeně

Albena je často označována jako nejvíce turisticky přívětivé letovisko v Bulharsku. V ulicích městečka se nacházejí téměř na každém rohu orientační mapky a ve zdejších turistických kancelářích narazíte na ochotný personál mluvící několika světovými jazyky. Perfektní služby a krásná pláž i okolí Albeny je však bohatě kompenzováno místními cenami. Restaurace v Albeně jsou dvakrát až třikrát dražší než srovnatelné podniky v jiných částech bulharského pobřeží. Než tedy vstoupíte do lákavě vypadající restaurace, je dobré si venku prohlédnout jídelní lístek a udělat si představu o tom jaké Vás uvnitř čekají ceny. V Albeně si můžete vychutnat tradiční bulharská jídla, ale i pokrmy mezinárodní kuchyně snažící se zavděčit cestovatelům z celého světa. Několik zdejších podniků pořádá každý večer i menší folklórní představení, která jsou zcela zdarma. Více informací o těchto restauracích Vám poskytne Váš delegát nebo pracovníci v turistickém informačním středisku.

Co můžete v Albeně podniknout

Pobřeží - Albena - Bulharsko

Pokud si budete chtít odpočinout od nicnedělání na prosluněné pláži a poznat trošku z bulharské kultury, zavítejte do kulturního centra. Zde se pořádají vystoupení folklórních tanečních i hudebních souborů. Menší děti zde mohou během dne navštívit pohádková a kouzelnická představení. Na Albenu také navazuje chráněná přírodní oblast Bolata (Baltata). Tyto vzácné lužní lesy jsou domovem pro více jak 140 druhů rostlin a živočichů. Bolata je místem, kde si užijete klidnou procházku mimo shon a hluk pobřežní Albeny. Lidé vyhledávající fyzicky náročnější volnočasové aktivity si na své přijdou v místním středisku vodních sportů. Pronajmout si můžete vodní skútr či šlapadlo nebo zkusit parasailing a jízdu na vodních lyžích. Pro děti i hravé dospělé je k dispozici jízda na oblíbeném nafukovacím banánu.