Zobrazit panel

Řecko a řecké ostrovy - Dovolená, turistické informace a průvodce Řeckem.

Řecko

Řecko a především jeho pobřeží a ostrovy jsou jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě. V období letní sezóny od června do září sem míří statisíce cestovatelů z celého světa. A proč je Řecko tak populární? Je jednou z mála destinací kde se snoubí starověké báje, bohatá historie a malebná přímořská letoviska. Díky rozmanitosti řeckých destinací si zde opravdu každý může vybrat podle svého gusta. Milovníci zábavy a bujarých večírků vyrazí na poloostrov Kassandra na Chalkidiki nebo si vyberou severní pobřeží Kréty či ostrov zábavy a luxusu, Mykonos.

Klášter svatého Štěpána - Meteora - Řecko

Ti návštěvnící, kteří dávají přednost klidné relaxační dovolené na nepřeplněné pláži svůj kousek ráje na zemi najdou na ostrovech Kefalonie neboLefkáda. Pokud rádi poznáváte místní historii, bude se Vám líbit ostrov Samos, Rhodos s jeho kolosem rhódským anebo minojské paláce a letoviska na Krétě. Jestliže budete dovolenou trávit na Chalkidiki, můžete se vydat na výlet do byzantské Soluně, vzdálenějších Athén a na oblíbené vznášející se kláštery Meteora.

Řecko je zemí mnoha možností a tak zde kromě poklidných rybářských vesniček najdete i kosmopolitní střediska plná nočních barů a plážových parties, která by stejně tak dobře mohla stát na Ibize nebo Mallorce.

Pláž Elafonissi - Kréta

Při výběru dovolené v Řecku je dobré si uvědomit, co od dovolené očekáváte a podle toho si vybrat oblast k pobytu. Chybou by bylo během prázdnin v Řecku neochutnat nic z místní kuchyně. I když je gyros takřka tradiční národní jídlo a seženete ho na každém rohu, zkuste raději zabrousit do okrajových částí letovisek a pohledat tradiční řeckou tavernu s pokrmy z darů moře, výborně připravenými rybami, voňavým jehněčím a záplavou zeleninových salátů. Vaše chuťové buňky určitě nebudou zklamané. Sever Řecka je poměrně dobře dosažitelný autem nebo autobusem, i když dnes již drtivá většina návštěvníků míří do Řecka leteckou dopravou s cestovními kancelářemi. Cesta je tak krátká, rychlá a příjemná. Letiště najdete na každém větším řeckém ostrově a ty ostrovy, které letiště nemají, jsou jednoduše dosažitelné pravidelným trajektovým spojením. Přidejte se i vy k miliónům spokojených turistů, kteří navštívili Řecko a i po letech společně s nimi vzpomínejte na řeckou pohostinnost, krásnou přírodu a majestátní antické památky.