Zobrazit panel

Olympská riviéra - dovolená v Řecku a informace pro turisty

Olympská riviéra - Řecko


Olympská riviéra - Paralia, Paralia Korinou a Paralia Katerinis - Leptokaria - Neos Panteleimon - Platamonas - Nei Pori

Olympská riviéra - Řecko

Olympská riviéra

Oblast Olympské riviéry najdete asi 100 kilometrů jižním směrem od Soluně. Na severu Olympskou riviéru ohraničuje letovisko Paralia Korinou a jižní hranici oblasti tvoří oblíbené prázdninové městečko Nei Pori. Olympská riviéra se řadí mezi nejpopulárnější destinace na pevninském Řecku. Statisíce návštěvníků sem každý rok láká krásná příroda tvořená masivem Olympu a především malebné písečné pláže, táhnoucí se v délce více jak 60 kilometrů. Vstup do vody je zde pozvolný a bez větších kamínků, což ocení především menší neplavci, stejně jako lidé, kteří rádi dovádějí ve vodě blízko u břehu. Pokud dáváte přednost aktivnější dovolené Olympská riviéra má skvělé zázemí pro horskou turistiku, stejně jako pro milovníky jízdy na kole. Vybírat si můžete více či méně náročné trasy přesně podle svých potřeb. Poloha Olympské riviéry také umožňuje spousty výletů za poznáním řecké historie a zdejších pamětihodností. Cestovní kanceláře mají ve své nabídce fakultativních výletů zájezdy na horu Olymp, k záhadným klášterům v Meteoře a samozřejmě do druhého největšího města Řecka, do Soluně. V nabídce se také objevují celodenní zájezdy do Athén, ale ty jsou časově trošku náročnější. Olympská riviéra je tak skvělým místem, kde můžete skloubit lenošení na pláži s horskými výšlapy a výlety za poznáním.

Turistická letoviska na Olympské rivéře v Řecku

Letovisko Paralia - Olympská riviéra - Řecko

Paralia, Paralia Korinou a Paralia Katerinis

Oblast prázdninových letovisek Paralia leží na severním konci Olympské riviéry a jedná se bezpochyby o její nejrušnější část. Přirozeným centrem je městečko Paralia, kde také najdete nejvíce taveren, restaurací a obchůdků se suvenýry. V Paralii je i obrovské množství nočních klubů a barů, díky kterým letovisko tepe bujarým životem až do časných ranních hodin. Proto je také Paralia vyhledávaná především mladými lidmi a ti, kteří preferují více klidu a poklidnější řeckou atmosféru by se měli vydat spíše někam jinam, například do nedalekých letovisek Paralia Korinou a Paralia Katerinis. Tyto dvě střediska jsou mnohem klidnější než Paralia, ale stále v dosahu jejího ruchu a zábavy. Proto je často vyhledávají rodiny s menšími dětmi a starší cestovatelé. Všechna městečka v oblasti mají jedno společné a to úžasné, rozlehlé, písečné pláže. Na nich je možné se celý den opalovat a klidně relaxovat na zapůjčeném lehátku nebo na vlastním ručníku. Pokud budete potřebovat trošku vzrušení, stačí navštívit některé z mnoha zdejších středisek vodních sportů a užít si jízdu na banánu, vodním skútru, popřípadě na klidnějším šlapadle nebo lodičce. Stejně tak se na plážích nachází místa vyhrazená pro beach voleyball a jiné oblíbené plážové sporty.

Leptokaria

Letovisko Leptokaria - Olympská riviéra - Řecko

Leptokaria je největší a nejoblíbenější letovisko na Olympské riviéře. Toto moderní středisko svým návštěvníkům nabízí výbornou turistickou vybavenost a to vše umístěné v krásném prostředí pod horou Olymp, která dává celé oblasti až mytologický nádech. Právě kopcovité okolí Leptokarie je hojně vyhledávané milovníky pěší turistiky, ale i nadšenci do cyklistiky, kteří vyhledávají náročnější horský terén. Pláže v Leptokarii jsou písečné, místy s jemnými oblázky, které však nevyžadují boty do vody. Vstup do moře je velmi pozvolný, takže i velmi vhodný pro neplavce a návštěvníky se sníženou pohyblivostí. Pláže v Leptokarii jsou světoznámé pro svoji čistotu nejen břehu, ale i moře, díky které dostávají každoročně prestižní Modrou vlajku udělovanou Evropskou unií.

V samotném městečku Leptokaria je k dispozici bezpočet taveren s typickou řeckou kuchyní, nabízející především lehká jídla a mořské plody, stejně jako restaurace s typicky kontinentální nabídkou. Velmi oblíbené zde restaurace italského typu s bohatou nabídkou těstovin a všemožných úprav pizzy. Pokud si rádi po setmění zajdete na barevný koktejl a zatančit, nebude v Leptokarii zklamaní. Nabídka nočních klubů a barů je zde široká a vybírat můžete z podniků s živou řeckou hudbou nebo si zajít do baru, kde DJové vyhrávají poslední hity světové taneční scény. Leptokaria je místem tisíce možností a na své si zde přijdou opravdu všechny věkové skupiny návštěvníků.

Letovisko Neos Panteleimon - Olympská riviéra - Řecko

Neos Panteleimon

Klidnou rybářskou vesničku Neos Panteleimon najdete pár kilometrů jižně od živější a mnohem známější Leptokarie. Neos Panteleimon vyhledávají zejména turisté toužící po klidu a pravé řecké atmosféře. Z místního přístavu stále každé ráno vyrážejí lidé na moře, aby nalovili čerstvé ryby pro místní trh i pro svoji vlastní kuchyni. Také v Neos Panteleimon najdete krásnou písečnou pláž, která však bývá i v nejvyšší sezóně poměrně prázdná (ve srovnání s Leptokarii nebo Nei Pori). Specifikem oblasti kolem městečka Neos Panteleimon je výskyt kempů. Ty nejsou v Řecku příliš rozšířené a tak je středisko Neos Panteleimon jednou z mála oblastí, kde se mohou ubytovat i lidé mířící pod stan. I když na hlavní městské promenádě najdete několik taveren a barů, příliš rušný život nečekejte. Neos Panteleimon je opravdu klidným letoviskem vhodným pro relaxační dovolenou.

Letovisko Platamonas - Olympská riviéra - Řecko

Platamonas

Dominantou městečka Platamonas je středověký hrad, který stojí na kopci za městem již déle jak 700 let. Dnes je z této zříceniny krásný výhled na okolí a stala se tak oblíbeným cílem výletů návštěvníků letoviska Platamonas. Tato kdysi rybářská vesnice zažívá v posledních letech dramatickou změnu z klidného městečka v rušný turistický resort. Každoročně zde vyrůstá několik nových ubytovacích kapacit a po setmění se rozsvěcují neony nočních klubů a barů. Stále zde však můžete, především v okrajových částech letoviska, narazit na malé řecké taverny s výbornou domácí kuchyní a lahodným řeckým vínem. Pláž v Platamonas je písečná, místy s kamínky, které však nejsou příliš ostré a při dovádění na pláži nevadí ani menším dětem.

Letovisko Nei Pori - Olympská riviéra - Řecko

Nei Pori

Letovisko Nei Pori najdete na jižním okraji oblasti Olympské riviéry. Nei Pori je hojně vyhledávané především rodinami s menšími dětmi, pro které je zde připraveno výborné zázemí a služby. Pláž je v Nei Pori čistě písečná s pozvolným vstupem do moře. Za svoji čistotu také každoročně dostává od EU ocenění Modrou vlajkou. Výhodou pláže je její šířka, místy až 100 metrů, díky čemuž je na ní vždy dostatek místa. V Nei Pori je umístěný i tobogán, na kterém se vyřádí především ti menší. Pro ně je zde připraven i menší lunapark. Rodiče poté ocení širokou nabídku taveren a restaurací, stejně jako dostatek obchůdků, nejen se suvenýry, ale i spotřebním zbožím a potravinami. Jestliže jste do Nei Pori přijeli za zábavou můžete přes den využít nabídky středisek vodních sportů (jízdy na banánu, paragliding, půjčovny šlapadel a lodiček) nebo po setmění vyrazit na drink do nočních klubů a barů. Pokud by Vám nabídka nočního života v Nei Pori nestačila, vždycky můžete vyrazit do nedaleké Leptokarie.