Zobrazit panel

Parga - dovolená v Řecku a informace pro turisty

Parga - Řecko


Parga - Město Parga - Parga - pláže Krioneri, Lichnos a Valtos

Parga - Řecko

Parga

Oblast kolem městečka Parga bývá také často nazývána jako Épeirská riviéra. Mezi českými cestovateli stále není příliš známá a to i z důvodu, že jen málo českých CK nabízí zájezdy právě do této oblasti. Pargu si oblíbili především Italové, jejichž předkové kdysi této oblasti po staletí vládli. Italský vliv, zde dodnes uvidíte na každém kroku. Ať už to jsou hlučné skupinky mladých Italů nebo tavereny, jejichž nabídku pokrmů byste spíše očekávali někde v Bibione či Caorle. Oblast Parga byla vždy trošku izolovaná od zbytku Řecka a tak se zde vyvinula svérázná a místy mírně netypická řecká kultura. V současnosti se pracuje na stavbě nové dálnice do této oblasti, která by měla Épeirskou riviéru více začlenit k pevninskému Řecku a také přispět k přeměně tohoto místa na další oblíbenou turistickou destinaci.

Pokud se na Épeirské riviéře postavíte čelem k moři, uvidíte ostrov Paxos a jižní část ostrova Korfu. Při dobré viditelnosti je možné občas zahlédnout i ostrov Lefkáda. S těmito ostrovy spojuje Pargu pravidelné lodní spojení a tak zde často narazíte na jednodenní výletníky, kteří si během své dovolené na některém z ostrovů zajeli na jeden den poznat nepříliš známou Pargu. Drtivá většina turistů, mířících do Pargy přiletí letadlem na letiště Preveza. Cesta z letiště do Pargy trvá asi jednu hodinu a během jízdy budete mít často krásné výhledy na skalnaté pobřeží oblasti Épeiros. Vnitrozemí kolem Pargy je hornaté a najdete v něm i nejhlubší řeckou soutěsku jménem Vikos. Je dlouhá 12 kilometrů a dnes je chráněným přírodním územím. Pokud chcete během pobytu v Parga zažít i něco netradičního, je možné se vydat na jednodenní výlet do nedaleké Albánie.

Město Parga - Řecko

Město Parga

Městečko Parga je takovým pomyslným centrem Épeirské riviéry. I když můžeme stále Pargu považovat spíše za rybářskou vesnici než rozvinuté turistické letovisko, je bezpochyby nejrušnějším místem v dalekém okolí. Atmosféra městečka Parga je naprosto jedinečná. Místní domečky a přívětivost obyvatel Vám bude připomínat více řecké ostrovy než letoviska na řecké pevnině. Bílé domky místních obyvatel jsou vystavěné ve svazích nad mořskými zátokami a tvoří tak malebnou kulisu pro trávení Vaší dovolené.

Nad městem Parga se tyčí starobylý benátský hrad z 11. století. Ten je dnes pouhou zříceninou, ale i tak je oblíbeným místem pro procházky, hlavně kvůli výhledu, který od něj je na celou Pargu a nedaleké ostrovy. I když je v Parga dostatek taveren, restaurací i nočních klubů a barů, příliš bujarou zábavu nečekejte. Po setmění se zdejší život spíše uklidní a až na skupinky rozjařených Italů, zde bývá poměrně klidno. Proto také Pargu často vyhledávají rodiny s dětmi.

Pláž Krioneri Parga - Řecko

Parga - pláže Krioneri, Lichnos a Valtos

Během Vašeho pobytu ve středisku Parga si můžete vybrat z několika pláží, kde strávíte lenošením celý den. Nejblíže centru leží pláž Krioneri. Ta je tvořena pískem a jemnými oblázky a nabízí svým návštěvníkům veškeré služby, které byste mohli během dne potřebovat: rychlé občerstvení, taverny, plážové bary a malé centrum vodních sportů. Krioneri nepatří k největším plážím v oblasti a kvůli své blízkosti k centru Pargy může být v letních měsících poněkud přeplněná. Proto řada návštěvníků míří na pláže umístěné dále od centra. Dopravit se na ně můžete několika způsoby: pěsky, vypůjčeným skútrem nebo autem, ale nejoblíbenější je využít služeb vodního taxi. Tyto malé loďky jezdí celý den kolem pobřeží a vysazují lidi na vybraných plážích. Zamířit tak můžete na větší oblíbené pláže se zázemím anebo se nechat vysadit na opuštěné malé pláži mezi útesy, která bude jen Vaše po celý den. Velmi oblíbená je pláž Lichnos. Tu najdete asi 4 kilometry od centra města Parga. Je tvořena jemným pískem, u vstupu do moře s většími oblázky. Kromě toho jsou na pláži k dispozici i toalety a několik taveren a menších barů.

Pláž Valtos Parga - Řecko

O něco blíže k centru Pargy (asi 2 kilometry) je pláž Valtos. Její povrch je tvořený směsí písku a oblázků. Právě na tuto pláž nejčastěji míří zájezdy turistů, kteří do Pargy zavítali na jednodenní výlet. Přecpanou pláž ale nečekejte. Valtos je dostatečně rozlehlá, aby pojala všechny přijíždějící výletníky a stále zde zbylo místo i pro další dovolenkáře. Na oblíbenosti této pláži také přidává dobré turistické zázemí od restaurací a taveren až po moderní středisko vodních sportů.