Zobrazit panel

Obzor - dovolená v Bulharsku a informace pro turisty.

Obzor - Bulharsko


Letovisko Obzor - Dějiny Obzoru - Zábava, zajímavosti, pláže a ubytování v letovisku Obzor

Letovisko Obzor - Bulharsko

Letovisko Obzor

Obzor je menší, ale rušné prázdninové letovisko na pobřeží Černého moře na bulharském pobřeží. Najdete jej 65 kilometrů jižně od Varny a 73 kilometrů severně od města Burgas. Obzor má asi 2.000 stálých obyvatel, ale toto číslo se během letních měsíců dramaticky zvyšuje. Městečko Obzor je umístěné ve velké zátoce, v místech kde se pohoří Stara Planina svažuje směrem k moři. V okolí Obzoru je 7 kilometrů dlouhá pláž tvořená jemným pískem. Pláž sahá od mysu St. Atanas na severu až po mys Mona Petra na jihu. Za tímto mysem se nachází ještě jedna menší zátoka s malebnou pláží jménem Irakli. V létě se počasí a teplota vzduchu v Obzoru pohybuje mezi 25 a 33°C, což je ideální pro lenošení a opalování na místní pláži. Po setmění se však k pobřeží začíná dostávat studený vzduch z nedalekých hor a tak je dobré si na dovolenou přibalit i trošku teplejší oblečení, aby Vám nebyla po večerech zima.

Hlavní třída (ulice) - Obzor - Bulharsko

Dějiny Obzoru

Dějiny města Obzor se začali psát již v dobách antiky. Starověcí Řekové na území dnešního Bulharska měli založenou kolonii jménem Mesembria a právě dnešní Obzor byl důležitým přístavem v této oblasti. Řekové mu říkali Naulochos a své přístavní město dobře opevnili a vybudovali zde první městskou infrastrukturu. I po nástupu Římanů k moci si Obzor udržel svoje výsadní postavení v oblasti. Římané ve městě, které začali nazývat Templum Iovis vybudovali obrovský chrám zasvěcený vládci římského pantheonu, Jupiterovi. Ruiny tohoto chrámu si v Obzoru můžete prohlédnout dodnes a jsou největší místní turistickou pamětihodností. Moderní město Obzor se začalo stavět teprve v roce 1936 a status města Obzor získal poměrně nedávno, v roce 1984.

Pláž v letovisku Obzor - Bulharsko

Zábava, zajímavosti, pláže a ubytování v letovisku Obzor

Dnes je Obzor slibně se rozvíjející malé přímořské bulharské letovisko, jehož největší devizou je rozlehlá pláž s jemným pískem. Podél pobřeží najdete mnoho nově vybudovaných moderních hotelových komplexů, stejně jako menší rodinné penziony a soukromé vily, které jsou během léta pronajímány turistům. V Obzoru můžete posedět ve spoustě stylových restaurací a pochutnat si na tradiční bulharské kuchyni nebo ochutnat něco z nabídky jídel kontinentální Evropy. Po setmění Obzor neusíná, ale rozjíždí se zábava v místních nočních klubech a barech. Vybrat si můžete mezi klasickou diskotékou nebo zajít do podniku, kde vyhrává živá hudba.