Zobrazit panel

Černomorec - dovolená v Bulharsku a informace pro turisty.

Černomorec - Bulharsko


Letovisko Černomorec - Výlety v okolí Černomorce - Pláže v Černomorci

Letovisko Černomorec - Bulharsko

Letovisko Černomorec

Letovisko Černomorec najdete 9 kilometrů severně od starobylého města Sozopol a 25 kilometrů daleko do Burgasu. Až do roku 1951 byl Černomorec známý jako vesnice jménem Sveti Nikola (řecky Agios Nikolaos). Současný název Černomorec se dá do češtiny volně přeložit jako „muž od Černého moře“. Od 2. Prosince 2009 se může Černomorec pyšnit pojmenováním město. Tohoto povýšení z vesnice se mu dostalo díky rozvíjejícímu se turistickému ruchu v obci. I když je Černomorec spíše klidným městečkem, určitě se zde najde dostatek zábavy pro každého. Během dne jsou na plážích k dispozici různé půjčovny sportovního vybavení, jedlíci si mohou zaplnit břicha v některé z mnoha restaurací a vyznavači noční zábavy najdou po setmění útočiště v místních nočních klubech.

Výlety v okolí Černomorce

Ostrov svatého Ivana - Černomorec - Bulharsko

Pokud byste chtěli vyrazit na výlet, v blízkém okolí je hned několik možností jak si ozvláštnit den. Můžete začít návštěvou nedalekého města Sozopol nebo si udělat pěší túru na mys Emine. Ten poznáte snadno podle malého majáku, který zde stojí. Mys Emine je považován za místo s největším výskytem bouřek v celém Bulharsku. Velice oblíbené jsou i plavby lodí k ostrovu svatého Ivana. Ten je se svoji rozlohou 0,66 km2 největším bulharským ostrovem. V současné době je celý ostrov chráněnou přírodní rezervací, kde svůj úkryt našlo několik vzácných ptačích druhů a také nevelká populace Tuleňů středomořských. V roce 2010 oznámila BBC, že na ostrově našla ostatky svatého Jana Křtitele. Brzy se tak možná z ostrova svatého Ivana stane důležité poutní místo.

Hlavní severní pláž - Černomorec - Bulharsko

Pláže v Černomorci

V okolí města Černomorec můžete narazit na čtyři větší pláže. Čím blíž je daná pláž k městu tím je také rušnější a plnější lidí. Pláže dál od centra bývají klidnější a užijete si zde více soukromí. Pokud jste příznivci extrémnějších vodních sportů nebo windsurfingu navštivte pláž u kempu Gradina. Právě zde se scházejí příznivci adrenalinové zábavy a nabídka sportovního vyžití je zde poměrně široká. Východně od Černomorce je úsek pobřeží plný skalisek a útesů. Této části se přezdívá Královská pláž a je oblíbeným útočištěm pro skokany z útesů, rybáře a samozřejmě pro nudisty, kteří se mezi jednotlivými skalisky mohou dobře schovat a slunit se bez zájmu okolí.