Zobrazit panel

Lozenec - dovolená v Bulharsku a informace pro turisty.

Lozenec - Bulharsko


Letovisko Lozenec - Pláže v Lozenci - Ubytování v Lozenci

Letovisko Lozenec - Bulharsko

Letovisko Lozenec

Klidná vesnička a přímořské letovisko Lozenec se nachází v jižní části bulharského pobřeží mezi středisky Kiten a Carevo, přibližně 60 kilometrů daleko od letiště v Burgasu. Lozenec je velmi oblíben mezi všemi cestovateli, kteří na své dovolené očekávají klid a relaxaci na prosluněné písečné pláži. Lozenec je tak ideálním opakem rušných letovisek jako jsou Zlaté Písky a Slunečné pobřeží. I když je Lozenec spíše menší městečko nemusíte se bát, že byste se zde ukousali nudou. Ulice města jsou plné příjemných restaurací, kde můžete u dobrého jídla a pití strávit celé odpoledne. Po setmění ožívají i noční kluby a bary, ve kterých není problém tančit a bavit se až do časných ranních hodin. Pokud noční život není nic pro Vás a raději svůj volný čas trávíte v přírodě, budete z Lozence nadšeni. Okolní příroda je takřka neporušená lidským zásahem a je tak velmi vhodná pro delší turistické túry, stejně jako pro krátké procházky. Celkovou atmosféru Lozence dokresluje nedaleká hora Strandža, taktéž oblíbený cíl výletníků.

Pláže v Lozenci - Bulharsko

Pláže v Lozenci

V okolí Lozence najdete hned několik pláží. Čím dále od centra města se pláž nachází, tím je klidnější a méně zaplněná lidmi. Hlavní pláž v Lozenci je dostatečně prostorná s povrchem tvořeným jemným světlým pískem. Vstup do vody je zde pozvolný což určitě ocení menší děti, které se zde mohou dosyta vydovádět v mělké mořské vodě. Na okrajích této pláže jsou větší kamenné útesy, velice vhodné pro šnorchlování a poznávání podmořského života. Pokud byste chtěli vyzkoušet potápění do větších hloubek anebo jste již zkušenými potápěči, určitě oceníte fakt, že v Lozenci se nachází vyhlášené potápěčské centrum řízené Čechy. Zkusit si zde můžete svůj první ponor pod dohledem instruktora anebo si jen vypůjčit vybavení a vydat se na doporučenou potápěčskou lokalitu.

Typické apartmány a ubytování - Lozenec - Bulharsko

Ubytování v Lozenci

Pokud během své dovolené rádi bydlíte v neosobních hotelových komplexech s perfektní obsluhou a servisem all inclusive, do Lozence raději nejezděte. Lozenec je klidným místem, kde drtivě převládají menší rodinné penziony a ubytování v soukromí. Jestliže do Lozence vyrazíte po vlastní ose a nevadí Vám přespání ve stanu, můžete si v této oblasti vybrat rovnou ze dvou kempů. Ty kromě pronájmu místa na postavení dočasného příbytku nabízejí i ubytování v menších a skromně zařízených chatkách.