Zobrazit panel

Nabeul - dovolená v Tunisku a informace pro turisty

Nabeul - Tunisko

Městečko Nabeul se proslavilo především hrnčířstvím a výrobou keramiky. Téměř se propojilo se sousedním městem Hammamet a nalezde zde hotely střední třídy, písečné pláže, širokou promenádu a velký trh, kde můžete nakoupit nepřeberné množství suvenýrů, keramiky a koření. Město Nabeul skýtá také bohatý noční život a malý zábavní park pro děti. Nabeul je ideální místo pro rodiny s dětmi ale také na své si přijdou páry. Nabeul je dobré místo, kde můžete strávit příjemnou dovolenou v Tunisku.

Nabeul - náměstí

Hlavní město oblasti Cap Bon - Nabeul se nachází asi 10 kilometrů severně od známějšího Hammametu. Nabeul je klidnější městečko, které ožívá každý pátek, kdy se zde koná vyhlášený trh. Lidé z širokého okolí sem jezdí nakupovat koření, oděvy a kožené výrobky, šperky, ale hlavně Nabeulskou keramiku. Místní obyvatelé navázali na bohatou tradici antických výrobců keramiky a dodnes se zde vyrábí nejlepší tuniská keramika. V záplavě stovky vzorů a barev si určitě každý vybere kousek přesně podle svého vkusu. Daní za popularitu zdejšího tržiště jsou vyšší ceny, takže smlouvat se určitě vyplatí.

Výhled z hotelu Kheops - Nabeul - Tunisko

Hotely v Nabeulu nabízejí převážně ubytování ve střední cenové kategorii. Služby zde sice nejsou tak rozmanité a na tak vysoké úrovni jako ve větších střediscích, ale i tak uspokojí většinu nároků evropanů. Něco o Nabeulské historii se můžete dozvědet v místním muzeu, kde jsou mimojiné k vidění nálezy z antického města Neapol jehož základy si stále můžete prohlédnout nedaleko centra Nabeulu. Ve starověku město prosperovalo jako výrobce Římany oblíbené omáčky Garum, předchůdce dnešního kečupu. Další malé muzeum je v bývalém sídle guvernéra Nabeulu, expozice Vám nabídke pohled na život tunisanů v období 19.století.