Zobrazit panel

Dingli - dovolená na Maltě a informace pro turisty.

Dingli - Malta


Vesnice Dingli - Buskettské zahrady

Vesnice Dingli - Malta

Vesnice Dingli

Vesnici Dingli najdete asi 14 kilometrů daleko od hlavního města Valletty a jen pouhé dva kilometry od mnohem známějšího Rabatu. V Dingli žije trvale kolem 3.000 obyvatel a celá okolní oblast je vyhlášená jako nejlepší místo pro pěší turistiku na celé Maltě. Samotné Dingli leží v nadmořské výšce 250 m.n.m., což z něj činí nejvýše položenou osadu na Maltě. Pokud se od Dingli vydáte směrem na jihozápad, po chvilce chůze dorazíte na místo, kde země náhle končí a více jak 200 metrů pod Vámi se bouří moře. Těmto útesům se říká Dingliho útesy a nabízejí jedny z nejkrásnějších pohledů na celém maltském souostroví.

Název útesů není zcela jasné vysvětlen, ale pravděpodobně budou pojmenovány po maltském architektovi jménem Tommas Dingli. Jestliže Vám během vycházky po vrcholu Dingliho útesů vyhládne, zajděte si v Dingli na některou ze zdejších krajových specialit: smažený králík na česneku nebo kousek telecího v rozmarýnově česnekové omáčce.

Buskettské zahrady v Dingli

Buskettské zahrady s Verdalským palácem - Dingli - Malta

Východně od Dingli se rozkládají Buskettské zahrady s Verdalským palácem, který je oficiálním letním sídlem maltského prezidenta. Samotné zahrady jsou spíše udržovaným lesoparkem, který zde byl vysazen johanitskými rytíři, kteří si v nich zřídili oboru pro chov a následný lov zvěře. Dnes jsou Buskettské zahrady jedním z nejoblíbenějších výletních míst pro obyvatele Malty. Jelikož se jedná prakticky o jediný lesík na celém ostrově, v průběhu celého roku, zde můžete narazit na rodinky pořádající piknik ve stínu vzrostlých stromů, stejně jako na mladé i starší páry procházející se zahradami. Stromy jsou většinou borovice, duby, pomerančovníky a samozřejmě olivovníky, které jsou hojně rozšířené v celém Středomoří. Verdalský palác je jakožto sídlo prezidenta uzavřen pro veřejnost, takže si jej můžete prohlédnout pouze zvenčí.