Zobrazit panel

Marfa - dovolená na Maltě a informace pro turisty.

Marfa - Malta


Poloostrov Marfa - Pláže a koupání

Poloostrov Marfa - Malta

Poloostrov Marfa

Poloostrov Marfa se nachází na severu ostrova Malta, nedaleko oblíbeného letoviska Mellieha. I když není Marfa mezi turisty tolik vyhledávaná, dají se zde najít pěkná místa pro strávení pohodové letní dovolené. Při příjezdu na poloostrov Marfa budete míjet tzv. Červenou věž postavenou v roce 1649 johanitskými rytíři. Věž je dnes otevřena pro veřejnost a z jejího vrcholu se Vám naskytne krásný výhled na severní pobřeží Malty a nedaleko ležící ostrůvky Comino a Gozo. Stejně jako celé severní pobřeží Malty je i Marfa vyhlášená jako výtečná oblast pro všechny příznivce potápění, takže zde najdete kromě pár hotelů a penzionů i potápěčské školy.

Poloostrov Marfa je i velice oblíbený u rodilých Malťanů, kteří sem přijíždějí do chatových oblastí trávit volné víkendy. Proto zde během konce týdně bývá o mnoho rušněji než ve všedních dnech.

Letovisko Paradise Bay - Poloostrov Marfa - Malta

Pláže a koupání

Zátoka Ramla Bay na poloostrově Marfa je jedním ze zdejších oblíbených letovisek. Pro turisty je zde všechna potřebná infrastruktura a jako bonus se zde nachází jedna z mála písečných pláží. V zátoce Armier Bay najdete další kousek písečného pobřeží. Právě tato pláž je ze všech oblastí na Marfě nejlépe vybavená a kromě půjčovny lehátek a slunečníků je zde k dispozici i několik plážových barů a restaurací. Bezpochyby nejoblíbenějším místem na poloostrově Marfa je Paradise Bay (Rajský záliv, Rajská pláž). U tohoto kousku písečné pláže najdete dokonce menší soukromou plovárnu a samozřejmě několik barů a bister. Také je odtud pěkný výhled na nedaleké přístaviště trajektů v Cirkewwě.