Zobrazit panel

Sliema - dovolená na Maltě a informace pro turisty.

Sliema - Malta


Letovisko Sliema - Aktivity a kam vyrazit v Sliemě - Pobřeží

Letovisko Sliema - Malta

Letovisko Sliema

Pobřežní městečko Sliema bývalo kdysi klidnou rybářskou vesnicí. To se však dramaticky změnilo, když si tuto část maltského pobřeží vybrali bohatí obyvatelé ostrova jako místo pro svůj život a z celé Sliemy se stala exkluzivní rezidenční čtvrť, kde dodnes bydlí ty nejvýznamnější maltské osobnosti. Aby byly uspokojeny potřeby nových obyvatel začaly v Sliemě vyrůstat obchodní centra, stylové restaurace a také bezpočet přívětivých kaváren. Odtud byl jen kousek k tomu, aby se Sliema dostala do hledáčku náročnějších turistů a tak zde dnes najdete i honosné hotelové komplexy, které se řadí mezi ty nejlepší na maltském souostroví. Sliema se tak stala vyhledávanou turistickou destinací, kde sice nenajdete mnoho historických památek a zajímavostí, ale naplno si zde můžete užít odpočinek u moře a čas si krátit při vodních i suchozemských sportech, stejně jako při nekonečných procházkách po pobřežní promenádě.

Pobřežní promenáda Strand - Sliema - Malta

Aktivity a kam vyrazit v Sliemě

Sliema se rozkládá na poloostrově kousek severně od hlavního města Malty, Valletty, od které je oddělena mořským zálivem. Pokud si po setmění vyrazíte na obhlídku hlavní Sliemské ulice nazývané Strand, budete si moci prohlédnout světla zářící Valletty na opačné straně zálivu. Ze Sliemy také několikrát denně vyplouvají trajekty směr Valletta a tak není problém se vydat na krátký jednodenní výlet za památkami a řadou zajímavých muzeí. Jedinými historickými stavbami v Sliemě jsou dvě strážní věže. Ta starší pochází ze 17. století a nese název Věž svatého Juliána. Druhá je mladší o celých 200 let a místní jí říkají Il Fortizza. Dnes v této věži najdete restauraci patřící americkému řetězci TGI Fridays.

Pobřeží a koupání - Sliema - Malta

Pobřeží

Mořské pobřeží v Sliemě je stejně jako na většině Malty tvořené příkrými útesy, takže neplavci a malé děti si zde příliš neužijí. Místy jsou sice do skály vytesané jakési bazénky, ale stále to není nic, co by se mohlo rovnat písečné pláži v Mellieha. Trošku větší komfort Vám poskytnou soukromé plovárny, které mají často vlastní bazén, půjčují lehátka a slunečníky a vstup do vody je zde usnadněn díky schodům nebo žebříkům vedoucích přímo do moře. Většina těchto zařízení nabízí i oblíbené vodní sporty jako je jízda na banánu nebo na vodních lyžích.