Zobrazit panel

Mellieha - dovolená na Maltě a informace pro turisty.

Mellieha - Malta


Letovisko Mellieha - Pláž Mellieha (Ghadira) - Vesnice Pepka Námořníka - Přírodní rezervace Ghadira

Letovisko Mellieha - Malta

Letovisko Mellieha

Oblast v okolí městečka Mellieha je bezpochyby jednou z nejhezčích a nejnavštěvovanějších turistických destinací na Maltě. I když zde nevládne takový frmol jako v Bugibbě a ubytování je zde zajištěno spíše v menších rodinných penzionech a apartmánech, i zde můžete narazit na pár velkých hotelových komplexů a bezpočet zařízení určených pro letní návštěvníky, jako jsou sportovní střediska a sezónní restaurace s rozmanitou nabídkou jídel i nápojů.

Pláž Mellieha (Ghadira)

Pláž Mellieha (Ghadira) - Malta

Největším lákadlem zátoky Mellieha (někdy také přezdívané zátoka Ghadira) je bezpochyby písečná pláž. Ta je největší a nejlepší ze všech pláží na Maltě, čemuž odpovídají i zástupy turistů tísnící se na tomto kousku písku během celé letní sezóny. Stejně jako pobřeží je i dno zátoky tvořené jemným pískem, takže na své si zde přijdou i menší děti a neplavci, pro které je zde nejlepší přístup do vody. Pokud Vám bude hlavní pláž připadat moc přeplněná, zkuste prozkoumat přilehlé pobřeží, kde se nachází i menší zátočiny s vlastními písečnými plážemi. Ty mohou být zvláště ráno a večer poměrně prázdné a klidné. Pobyt v zátoce Mellieha Vám zpříjemní půjčovny sportovního vybavení, středisko vodních sportů provozující jízdu na banánu a parasailing, stejně jako bezpočet stánků s rychlým občerstvením a několik vyhlášených restaurací. V jižní části zátoky se nachází komplex budov, kde najdete několik restaurací a obchodů, plovárnu a také potápěčskou školu.

Vesnice Pepka Námořníka (Popeye village, Sweethaven village)

Vesnice Pepka Námořníka - Mellieha - Malta

Asi dva kilometry daleko od městečka Mellieha narazíte na záliv Anchor. Právě nad tímto zálivem se tyčí jedna z oblíbených turistických atrakcí na Maltě: vesnice Pepka Námořníka. Ta zde byla postavena za sedm měsíců a měla sloužit jako hlavní kulisy pro hraný film s Robinem Williamsem v hlavní roli. I když se film nesetkal s přílišným ohlasem u diváků, kulisy, které po něm zůstaly, stále lákají zástupy výletníků. Celý komplex tak slouží jako rodinné zábavní středisko a malé filmařské muzeum. Pro děti jsou zde připravena divadelní představení a řada soutěží. Ve vesničce je i malé kino, kde se každou hodinu promítá krátký film o Pepkovi. Zajímavostí je, že kulatiny potřebné na stavbu domků byly na Maltu přivezeny z Holandska a šindele na jejich střechy dokonce až z daleké Kanady.

Přírodní rezervace Ghadira - Mellieha - Malta

Přírodní rezervace Ghadira

Přírodní rezervace Ghadira je první maltskou chráněnou rezervací. Najdete zde několik mělkých rybníčků obklopených rákosím a křovinami. Právě toto místo si řada stěhovavých ptáků vybrala jako svoji zastávku při cestě z Evropy do Afriky a tak se zde během celého roku můžete setkat s více jak 200 druhy opeřenců. Celým parkem vede naučná stezka, po které Vás provede jeden z mnoha průvodců a podá Vám zasvěcený výklad nejen o parku samotném, ale i o vzácných druzích ptáků, kteří zde nacházejí útočiště. Prohlídka parku je zakončena u posedu odkud je nádherný výhled a máte zde největší šanci zahlédnout různé druhy ptactva. Rezervace Ghadira je na maltské poměry opravdovým unikátem a tak není divu, že je opravdu přísně střežena a je zde striktně požadováno dodržování návštěvnického řádu.