Zobrazit panel

Belek - Turecko - Dovolená v Turecku a informace pro turisty.

Belek - Turecko


Letovisko Belek - Pláže v Beleku - Zajímavosti v Beleku

Turistické letovisko Belek - Turecko

Belek

Belek je jedním z mnoha letovisek na Turecké riviéře. Jelikož zde najdete více jak třicet 4 a 5* hotelů je dnes Belek vnímán jako jedno z nejluxusnějších tureckých středisek. Pokud si však nepotrpíte na velké hotelové komplexy, můžete v Beleku využít i služeb několika menších penzionů a apartmánových domů. Belek je pouhých 30 kilometrů daleko od rušné Antalye, takže když Vám Belek bude připadat poněkud ospalý, vždy můžete vyrazit do hlavního města celé oblasti za zábavou anebo na malý výlet. V Beleku se můžete těšit po celý rok z příznivého středomořského klimatu, kdy teploty v létě stoupají nad 30 stupňů a v zimních měsících se stále drží nad 15°C. Belek se v posledních letech stal i oblíbenou dovolenkovou destinací pro všechny milovníky golfu. Přímo ve městě se nachází šest golfových hřišť, z nichž některá dosahují světového věhlasu.

Pláže v Beleku

Písečná pláž v letovisku Belek - Turecko

Většina turistů však do Beleku míří za zdejšími proslulými písečnými plážemi. Ty se táhnou v délce několika kilometrů a povětšinou jsou lemovány borovicovými háji a samozřejmě budovami hotelů. Vstup do vody je zde pozvolný a voda zůstává dlouho mělká, takže je Belek skvělým místem pro všechny cestovatele s menšími dětmi, které si rády hraji v moři. Pláže v Beleku jsou držiteli ocenění Modrou vlajkou, což je mezinárodní značka, udělovaná plážím s čistým povrchem a samozřejmě neznečištěnou mořskou vodou. K udržení čistoty pláže v Beleku přispívají všudypřítomné odpadkové koše, sprchy a pro pohodlí koupajících jsou zde připraveny i převlékárny. Pokud Vás již omrzí opalování a plavání v moři, můžete přímo na pláži vyzkoušet některý z mnoha vodních sportů. K dispozici je zde parasailing, jízda na banánu nebo skútrech a také samozřejmě půjčovny loděk a šlapadel.

Zajímavosti v Beleku

Vstupní brána do města Belek - Turecko

Pokud se vydáte na procházku do centra starého Beleku můžete si prohlédnout antické hradby a Hadriánovu bránu. Tyto skromné pozůstatky po starověkých Římanech Vás mohou nalákat na výlet do nedalekého Aspendosu, kde je dodnes k vidění nejzachovalejší římské divadlo na světě. V letních měsících, zde probíhá i řada hudebních vystoupení a divadelních her. Asi 15 kilometrů daleko od Beleku se nachází archeologická lokalita s pozůstatky antického města Perge. Perge je považováno za jedno z nejkrásnějších antických měst v celém Turecku, takže jeho návštěvu byste si neměli nechat ujít. Zájezdy do města Aspendos i Perge můžete pořídit u beleckých turistických agentur, delegáta Vaší CK a nebo se na výlet můžete vydat s půjčeným autem na vlastní pěst.