Zobrazit panel

Fethiye - Turecko - Dovolená v Turecku a informace pro turisty.

Fethiye - Turecko


Letovisko Fethiye - Zábava, pláže a ubytování ve Fethiyi

Turistické letovisko Fethiye - Turecko

Fethiye

Přímořské letovisko Fethiye je v našich končinách stále poměrně neznámým místem. Mezi turisty z celé Evropy v Fethiye jednoznačně kralují Britové. Ti si toto místo oblíbili díky nízkým cenám a také kvůli přátelské a pohostinné povaze zdejších obyvatel. V roce 2007 bylo Fethiye britským tiskem vyhlášeno jako nejlepší prázdninové letovisko vůbec. Není proto divu, že sem každoročně přijíždí až 600.000 návštěvníků z britských ostrovů a 7.000 jich zde dokonce žije trvale. Dalo by se říct, že z Fethiye se pomalu stala taková malá Velká Británie v Turecku.

Pohled na pláž. V pozadí město Fethiye - Turecko

Samotné město Fethiye má sice dlouhou historii, nicméně budovy ve městě jsou všechny nové. Může za to zemětřesení, které tuto oblast v roce 1958 zcela srovnalo se zemí. Ničivou katastrofu přežili jen hrobky z 5. století před naším letopočtem. Tyto hrobky dávných obyvatel Fethiye si dodnes můžete prohlédnout kousek za městem. Nicméně cesta sem vede pouze po příkrých kamenných schodech a tak obzvláště v letních měsících se nejedná o moc příjemnou procházku. Nejvíce lidí sem míří večer, aby z tohoto magického místa mohli sledovat západ slunce.

Zábava, pláže a ubytování ve Fethiyi

Město a přístav - Fethiye - Turecko

O zábavu a žaludky návštěvníků Fethiye se stará dostatečný počet restaurací a nočních klubů. Ty jsou soustředěny hlavně v samotném centru města a tak pokud Vás tanec na jedné diskotéce omrzí, do dalšího podniku to není nikdy daleko. Asi 5 kilometrů daleko od centra Fethiye se nachází úzký kousek štěrkové pláže, známý jako letovisko Calis. Toto místo je lemované obřími hotelovými komplexy a kdysi se jednalo o velmi oblíbenou a populární část tureckého pobřeží. Dnes toto místo poněkud upadá a lidé míří spíše do 15 kilometrů vzdáleného Ölüdenizu. Celou oblast Fethiye můžeme doporučit všem, kteří mají rádi dovolenou v klidnějším pobřeží a ke spokojenosti nepotřebují spousty fakultativních výletů a atrakcí v okolí.