Zobrazit panel

Kemer - Turecko - Dovolená v Turecku a informace pro turisty.

Kemer - Turecko


Letovisko Kemer - Pláže v Kemeru - Kam na výlet v Kemeru

Turistické letovisko Kemer - Turecko

Kemer

Dnešní oblíbené letovisko Kemer bylo ještě před třiceti lety malou ospalou vesničkou, do které se dalo dostat pouze lodí po moři. V 80. letech minulého století sem byla postavena silnice a brzy na to začal rozmach turistického ruchu v této oblasti. Dnes je pobřeží v Kemeru lemované hotelovými komplexy a v městečku se nachází veškerá potřebná turistická infrastruktura. Je tady dostatek obchůdků se suvenýry i základními potravinami, stejně jako dobré restaurace s lokální i mezinárodní kuchyní. I díky tomu je Kemer jednou z nejnavštěvovanějších oblastí na celé Turecké riviéře. Okolí městečka Kemer je vyhlášené pro svoje nádherné přírodní bohatství. Zasahuje sem část pohoří Taurus, kam se můžete vydat na horské túry anebo si sem zajet v rámci zájezdu v terénních autech a pokochat se výhledy do údolí.

Pláž v letovisku Kemer a v pozadí pohoří Taurus - Turecko

Pláže v Kemeru

Přímo ve středisku Kemer se nacházejí dvě písečné pláže, které od sebe odděluje přístav s přibližně 350 místy pro lodě místních rybářů, ale i pro majitele výstavních jachet. Pláže v Kemeru jsou tvořené jemným pískem a vstup do vody je zde pozvolný a vhodný i pro menší děti. Nevýhodou pláží je jejich zaplněnost během letní sezóny, což nemusí každému vyhovovat. Pokud toužíte po větším osobním prostoru a menším návalům dovolenkářů, zajděte si kousek za město, kde se nachází dostatek menších zátok s plážemi, kde bývá i v létě poměrně klid. Musíte však počítat s tím, že tyto pláže jsou většinou kamenité, takže vstup do vody není tak pohodlný jako na písečných plážích v centru Kemeru.

Pohoří Taurus hned za městem Kemer - Turecko

Kam na výlet v Kemeru

Prakticky hned za městem Kemer se začíná vztyčovat pohoří Taurus, jehož součástí je i Národní park Olympos. V něm si můžete prohlédnout pozůstatky stejnojmenného antického města a také jedno z nejzajímavějších míst v celém Turecku: tajuplný oheň Chiméra. Ten plane nepřetržitě již po několik tisíciletí a dodnes není jeho původ zcela jistý. Pokud Vás výlety po okolí nijak nelákají, můžete si zajímavý zážitek dopřát i přímo v Kemeru. Vody podél pobřeží jsou plné planktonu, který po kontaktu s lidským tělem začne malinko světélkovat. Vyrazíte-li na noční koupání, bude moře kolem Vás plné malých podvodních hvězdiček. Tato krása opravdu nejlépe vynikne v noci, během dne je světélkování takřka neviditelné.