Zobrazit panel

Marmaris - Turecko - Dovolená v Turecku a informace pro turisty.

Marmaris - Turecko


Letovisko Marmaris - Nákupy v Marmarisu - Ubytování a lodní výlety

Turistické letovisko Marmaris - Turecko

Marmaris

Marmaris je oblíbené letovisko ležící na Egejské riviéře. Ještě před třiceti lety bylo toto místo jen ospalou rybářskou vesnicí, ze které se však od počátku 80. let začalo stávat vyhledávané prázdninové středisko. Stavební boom zde proběhl zcela bez regulace a tak původní malebná atmosféra místa byla nenávratně ztracena. V okolí na zdejším členitém pobřeží jsou však stále k nalezení odlehlé zátoky s malými plážemi, kam se můžete autem vydat, pokud Vás hluk Marmarisu již bude otravovat. V letní sezóně zde často bývá ubytováno až 400.000 turistů najednou a toto množství je již dostatečnou silou, která změnila obvykle turecké zvyky a obyčeje. Na hlavní promenádě se tak procházejí ženy jen v bikinách, a nejrozšířenější nabídkou ve zdejších restauracích jsou smažené hranolky s rybou a kelímek piva jako příloha.

Přístav odkud vyjíždějí trajekty - Marmaris - Turecko

Nákupy v Marmarisu

Ceny v Marmarisu jsou poměrně příznivé, což je také způsobené tím, že si toto letovisko vybírá spíše méně majetná evropská klientela. Ve zdejších tržnicích však můžete narazit i na exkluzivnější zboží jako zlato a kvalitní kožené výrobky. Ty se již pohybují ve vyšších cenových kategoriích, ale jejich cena je stále velice výhodná ve srovnání s Evropou. Tyto obchůdky jsou tak dalece vyhlášené, že sem za nimi jezdí i organizované turistické zájezdy z nedalekého řeckého ostrova Rhodos. Stejně jako lidé na Rhodu jezdí do Marmarisu, můžete si i Vy svůj pobyt zpříjemnit jednodenní návštěvou tohoto ostrova. Trajekty vyjíždějí z městského přístavu několikrát denně. Pokud si netroufnete na nákup lodního lístku a výlet na Rhodos na vlastní pěst, můžete sem zajet i v rámci fakultativního výletu pořádaného CK, musíte však počítat až s dvojnásobnou cenou.

Pláž v okolí letoviska - Marmaris - Turecko

Ubytování a lodní výlety v Marmarisu

Nemilou zvláštností Marmarisu je fakt, že zde nenajdete jedinou slušnou pláž. Spoléhat se tak musíte na hotelové bazény a betonová mola vybíhající do moře. Pěkné úseky pobřeží s plážemi se však nacházejí všude v okolí Marmarisu a zde jsou také většinou situovány hotely prodávané českými CK jako zájezdy do Marmarisu. Vždy si proto napřed ověřte kde je hotel skutečně umístěn. Vzdálenost od centra může být i několik kilometrů, což příznivcům nočního života může přidělat řadu starostí navíc. Marmaris je však široko daleko vyhlášený jako nejlepší centrum jachtingu a hloubkového potápění. Pokud tedy patříte mezi příznivce některého z těchto sportů s nákupem zájezdu do Marmarisu určitě neotálejte. Jestliže Vám jachting nic moc neříká, ale i tak byste rádi vyrazili na otevřené moře, zkuste nabídku některého z mnoha zdejších provozovatelů turistických lodí. Oblíbené jsou jen nejen projížďky po Marmariském zálivu s návštěvou přilehlých ostrovů, ale i delší výlety podél Egejské riviéry.