Zobrazit panel

El Gouna - dovolená v El Gouna a informace pro turisty

El Gouna - Egypt


El Gouna - Egypt

El Gouna je arabský výraz pro lagunu a 100% vystihuje toto malebné přímořské letovisko vzdálené asi 20 kilometrů severně od Hurghady. El Gounu začala stavět v roce 1990 egyptská hotelová společnost Orascom a jejím úmyslem bylo vybudovat luxusní letní letovisko na pobřeží Rudého moře. Nechali zde vykopat řadu umělých kanálů a lagun, které se zařezávají i několik stovek metrů do vnitrozemí. Proto i hotely, které nejsou přímo na rudomořském pobřeží mívají vlastní malé pláže a přístup do moře. Jednotlivé umělé ostrůvky spojují kamenné mostíky a po kanálech jezdí malé lodičky vozící návštěvníky. I proto se El Gouna říká egyptské Benátky.

I když zde naleznete i 3 hvězdičkové hotely, je středisko orientováno spíše na bohatší klientelu, pro kterou je připraveno několik 5 hvězdičkových hotelů se službami na vyšší úrovni než bývá zvykem ve zbytku Egypta. Milovníci luxusu se mohou těšit na nově budovaný 6 hvězdičkový hotel, který by se měl stát vlajkovou lodí hotelnictví v celém Egyptě. Dále El Gouna svým návštěvníkům nabízí tři přístavy pro zakotvení svých jachet, malé letiště určené pro přistávání soukromých letadel a také dvě golfová hřiště od renomovaných evropských architektů (jedno je již funkční, druhé bude otevřeno v roce 2012). Pokud golf není nic pro Vás, v El Gouna si můžete zajezdit na dráze pro motokáry nebo zabojovat na paintballové střelnici.

Ceny jsou zde ve srovnání se zbytkem Egypta o dost vyšší, ale hodně lidí si rádo připlatí a vyhnou se tak neodbytným prodejcům a otravným nabízečům výletů. Tyto typické egyptské postavičky v El Gouna takřka nepotkáte. Dokonce i v místních obchodech si připadáte spíše jako v Evropě, i když smlouvání odtud zcela nevymizelo. Pokud se Vám nešťastnou náhodou přihodí nějaký úraz, v El Gouna budete v těch nejlepších rukou. Zdejší nemocnice patří k nejvyspělejším v zemi a místní lékaři jsou kvalifikovaní i pro ty nejnáročnější úkony a operace, k čemuž jim dopomáhá i moderní lékařská technika. O vyjímečnosti střediska El Gouna svědčí i fakt, že zde soukromé rezidence vlastní řada světových herců, zpěváků a politiků. Jejich jména jsou udržována přísně v tajnosti z důvodu zachování soukromí, ale možná se Vám při večerní procházce podaří natrefit na Vašeho hollywoodského oblíbence.