Zobrazit panel

Taba - dovolená v Taba a informace pro turisty

Taba - Egypt


Fakultativní výlety z Taby

Taba

Taba je nejseverněji položeným střediskem v Egyptě. Tabu nalezente na samé špičce zálivu Aqaba (dříve známý jako záliv Eliat), hned u izraelských hranic. Taba, stejně jako zbytek Sinajského poloostrova, byla od 60. let pod nadvládou Izraele, který zde vybudoval i první turistický hotel s kapacitou 400 lůžek. Sinaj byl navrácen Egyptu v roce 1982, ale Taba stále zůstavala v držení Izraelců. Na základě nových mezinárodních dohod byla Taba v roce 1989 připojena k Egyptu a začala postupná proměna této opuštěné oblasti na luxusní přímořské letovisko. Jelikož Taba leží na přísně střežené hranici mezi Egyptem a Izraelem je zde poměrně striktně omezen volný pohyb mimo turistické resorty. Z tohoto důvodu se započalo s výstavbou nového letoviska Taba Heights umístěného asi 20 kilometrů jižně od Taby. V Taba Heights naleznete 4 a 5 hvězdičkové hotely renomovaných světových řetězců se službami na vysoké úrovni.

Taba Heights

Pokud na Vaši dovolené rádi po setmění vyrážíte do víru města a chcete se bavit na diskotékách a v barech, volte raději pobyt v Hurghadě nebo Sharm el Sheikhu. Taba je klidé místo s absencí jakéhokoliv většího městečka a je jako stvořené pro nicnedělání na pláži. Atmosféru letoviska dokreslují vysoké hory zvedající se hned za hotelovými resorty. Nespornou výhodou tohoto osamocení je, že zde takřka nenarazíte na místní prodejce zboží všeho druhu, kteří dovedou být nesmírně otravní a můžete tak opravdu klidně relaxovat. Taba se také za několik posledních let osvědčila jako oblíbená destinace pro potápěče a šnorchlaře. Řada korálových útesů je jen pár metrů od pláže a tak není problém vzít šnorchl a začít objevovat podmořský život. Pokud Vám jen šnorchlování nestačí a chtěli by jste se dostat hlouběji do rudomořských vod není problém si udělat mezinárodně uznávaný potápěčský PADI kurz, v některém z mnoha diving center (potápěčských střediscích).

Fakultativní výlety z Taby

I když je Taba umístěná v neobydlené oblasti severního Sinaje, dopravu návštěvníků do tohoto letoviska usnadňuje mezinárodní letiště s řadou přímých spojů do Evropy, včetně České republiky. Svůj pobyt zde si můžete zpříjemnit řadou poznávacích výletů nejen na území Egypta. Oblíbený je výlet do vnitrozemí Sinajského poloostrova, při kterém navštívíte křesťanský klášter svaté Kateřiny a přilehlou Mojžíšovu horu - Horu Sinaj, kde prorok Mojžíš získal od Boha desky s Desaterem přikázání. Pokud by jste rádi poznali více z křesťanské historie Taby, je nabízen i výlet do města Jeruzalém v Izraeli. Víza do Izraele zajišťuje pořádající cestovní kancelář a cestuje se většinou autobusem (doba cesty je asi 3 - 4 hodiny). Často bývá součástí výletu i návštěva Mrtvého moře. Pokud se Vám nechce cestovat tak daleko je možné v Izraeli navštívit přístav Eliat. Ten leží nedaleko hranic s Egyptem a dnes slouží jako důležitý obchodní uzel. K vidění je zde podmořské akvárium a také delfinárium nabízející plavání s delfíny. Řada turistů vyráží také do Jordánska na prohlídku starobylého skalního města Petra. Do Jordánska se z Taby většinou cestuje lodí. Tato plavba trvá asi hodinu a končí v jordánském přístavním měste Aqaba. Odtud už Vás čeká dvouhodinová cesta autobusem do Petry.