Zobrazit panel

Rovinj - dovolená v Chorvatsku

Rovinj - Istrie - Chorvatsko


Rovinj

Rovinj

Rovinj je bezpochyby nejnavštěvovanějším letním střediskem na Istrii a je si svého statusu dobře vědom. I když je Rovinj hlavně turistické městečko, stále je zde funkční rybářský přístav, který zároveň funguje jako jedna z místních atrakcí. Rovinj je neoficiálně považován za jedno z nejkrásnějších měst na Jadranu a čím dál častěji se stává místem letní dovolené pro návštěvníky z Velké Británie, Holandska a Rakouska. Pro mladé (nejen tělem, ale i duchem) je v centru Rovinje určené zábavní středisko Monvi. Toto multimediální středisko zahrnuje divadlo pod širým nebem, mexickou restauraci, pizzerii a několik hospůdek a nočních klubů. Toto středisko je vyhlášené v celém okolí a o víkendech se sem sjíždějí i chorvaté z okolních měst a vesnic. V Monvi se pravidelně pořádají koncerty a vystoupení mezionárodních umělců. V létě se zde můžete setkat i s celonočními parties, kterým vévodí techno a house DJové z celého světa.

Pokud raději dáváte přednost procházkám po městě a prohlížení místních pamětihodností určitě nevynechejte návštěvu katedrály svaté Eufemie z roku 1736, jejíž zvonice vysoká 60 metrů vévodí celému městu. Samotná katedrála je poté největší barokní památkou na Istrijském poloostrově. Oblíbeným místem pro návštevu je Rovinjské akvárium (Rovinj Aquarium) založené již v roce 1891 a dnes vystavuje rozmanitou sbírku podmořského života. Neoficiálním vstupem do starého města je Balbiho oblouk (1679) postavený na místě bývalé městské brány. Je zdoben reliéfem hlav Turka a Benátčana. Za tímto obloukem se rozprostírá labyrint úzkých starých uliček lemovaný domy z doby gotiky, renesance, baroka a neoklasicismu. V této části je také největší koncentrace místních umělců a obchůdků se suvenýry.

Velice oblíbené jsou i výletní plavby na ostrůvky rozprostřené kolem pobřeží u města Rovinj. Loďky sem odplouvají takřka každou hodinu a tak není problém se na ně dostat. Nejoblíbenější je ostrůvek Crveni Otok (Červený ostrov) s krásným více jak 100 let starým lesoparkem a nespočtem malých zátok vhodných ke koupání a šnorchlování. Druhým nejnavštěvovanějším ostrůvkem je Sveti Katarina (ostrov svaté Kateřiny). Již méně lidí vyráží na plavbu do fjordu Limska Draga. Limska Draga je 9 kilometrů dlouhý a 600 metrů široký záliv lemovaný až 100 metrů vysokými útesy. Často bývá označován jako nejdramatičtější přírodní scenérie na Istrii.