Zobrazit panel

Bibione - dovolená v Itálii a informace pro turisty

Itálie - Bibione

Bibione je bez debat nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším přímořským letoviskem v Benátském zálivu. Jeho 8 kilometrů dlouhou a bezmála 400 metrů širokou pláž si oblíbili zejména rodiny s malými dětmi a to nejen kvůli, na italské poměry prostorné pláži, ale i díky velice pozvolnému vstupu do moře. Bibione se pyšní jako jediné letovisko v oblasti Veneto 16x udělenou modrou vlajkou za čisté moře. Pobřeží je lemováno hustými borovicovými lesy, které místní lidé nechávají po staletí volně růst a tvoří tak krásnou tmavě zelenou kulisu modravému pobřeží.

Symbolem Bibione a častým cílem procházek je místní maják. Specifikem střediska je i přítomnost minerálních termálních lázní s vodou o teplotě až 52°C, užívané především při léčbě chorob oběhového systému. Od roku 2005 jsou lázně zařízené i pro neurologickou a ortopedickou rehabilitaci. Nejen ženy rády využívají i místní kosmetické procedury mezi nimiž jsou jedničkou bahenní zábaly.

Na oblibě Bibione přidává i rušný noční život a obrovská nabídka sportovního vyžití jak na pláží tak i dále od pobřeží. V průběhu letní sezóny zde probíhá i řada festivalů začínající v dubnu slavnostmi chřestu a končící zářijovým vinobraním. Zájemci o prohlídku Benátek se můžou vydat do tohoto 80 kilometrů vzdáleného města s hromadným fakultativním zájezdem a nebo využít místní vlaky, které jezdí na trase Bibione - Benátky každou hodinu ve dne i v noci.