Zobrazit panel

Lignano - dovolená v Itálii a informace pro turisty

Lignano - Itálie


Lignano Sabbiadoro - Lignano Pineta - Lignano riviéra

Oblast Lignano v oblasti Friuli Venezia je vymezena ústím řeky Tagliamento na jedné straně a přístavní lagunou Terra-Mare na straně druhé. Mezi těmito body se táhne přes 8 kilometrů dlouhá pláž, široká od 80 do 150 metrů. Svoji dovolenou v Lignanu si můžete zpestřit návštěvou vodního parku Aquasplash nebo zábavního parku Gulliverlandia, kde jsou navíc k vidění i mořská akvária s rybami a žraloky. Podle italských zvyklostí je na místních plážích velké množství lehátek, plážových křesel a slunečníků, které se pronajímají za poplatek všem návštěvníkům. Novinkou na místních plážích je možnost si rezervovat lehátko či slunečník online a vyhnout se tak tomu, že při pozdějším příchodu na pláž budou ta nejlepší místa obsazena. Pokud máte vlastní lehátka v oblasti Lignano Sabbiadoro je vyčleněný kus pláže, kde si tyto věci můžete rozložit. Podmínkou je jejich odstranění nejpozději do setmění každý večer. Za mírnou úplatu je možné využít i sprchy s teplou vodou, sprchy pouze se studenou vodou bývají zdarma. Oblast Lignano je rozdělena na tři menší celky, každý s rozdílnou atmosférou a možnostmi zábavy.

Lignano Sabbiadoro

Lignano Sabbiadoro

Lignano Sabbiadoro je nejrušnější pobřežní část v Lignanu. Na pláži je postavené dřevěné pódium, kde celý den probíhají zábavné animační a sportovní programy. Děti se můžou zúčastnit dětské diskotéky nebo turnaje v kartách. Maminky s malými dětmi zde najdou zařízení určené speciálně pro ně. Tady mohou v klidu přebalit a nakrmit svoje miminko aniž by se musely vracet zpátky na ubytování. Pro milovníky pohybu již od rána předcvičují instruktoři aerobiku a gymnastiky. K dispozici jsou i sportovní hřiště na beach volejbal a basketbal. Ve večerních hodinách ožívají restaurace a diskotéky podél celého pobřeží a o zábavu zde není nouze až do časných ranních hodin.

Lignano Pineta

Lignano Pineta

Lignano Pineta získala světovou slávu v roce 1954, když zde pobýval americký spisovatel Ernest Hemingway, který Pinetu nazval italskou Floridou. V 50. letech se začalo s výstavbou kompletně nové turistické infrastruktury, jejímž cílem byla co nejmenší zátěž pro životní prostředí. Celé městečko má netypický spirálovitý půdorys, který se dostal i na vlajku oblasti Lignano Pineta. Na pláží funguje přes dvacet let uznávaná škola plavání a v posledních sezónách k ní přibyly i půjčovny windsurfingu a provozovatelé vodních atrakcí jako jsou šlapadla a oblíbená jízda na banánu. Mimo vodní aktivity Vám Pineta nabízí i 18 jamkové minigolfové hřiště a tenisové kurty.

Lignano riviéra

Lignano riviéra

Nejklidnější část oblastni Lignano je bezpochyby Lignano riviéra. Krom koupání v moři a slunění na pláži zde můžete navštívit i Mořské lázně otevřené v roce 1963. Jejich specializací je talasoterapie - procedura, která využívá bohatství moře (mořské soli, slaná voda, mořské bahno nebo chaluhy) k celkové regeneraci lidského těla i duše. Tato metoda je prověřena tisíciletími, jelikož první zmínky o jejím užívaní máme z doby před téměř 4000 lety ve starověkém Řecku. Svůj pobyt si můžete zpříjemnit i návštěvou zdejší zoologické zahrady, která je odborníky považována za nejlépe vybavenou v celé Itálii. Žije zde více jak 200 různých zvířat a zoo ma výborné výsledky při jejich odchovu.