Zobrazit panel

Caorle - dovolená v Itálii a informace pro turisty

Itálie - Caorle

Caorle je turisty oblíbené přímořské letovisko na břehu Benátského zálivu v italském regionu Veneto - Benátsko. Nachází se mezi neméně populárním letoviskem Bibione a městečkem Eraclea. Caorle založili v 1. století př.n.l. Římané a nejznámější pamětihodnost z tohoto období je obětní oltář Ara Licovia, který si dnes můžete prohlédnout ve zdejší katedrále svatého Štěpána.

Tato románsko - byzantská stavba byla dokončena v roce 1038. O deset let později byla ke katedrále přistavěna románská zvonice vysoká 48 metrů, která má netradiční kruhový půdorys a je zakončená střechou ve tvaru kužele, což z této stavby činí jedinečný světový unikát. Pro místní obyvatele má veliký význam kostelík stojící na malém výbežku do moře: kostel Panny Marie Andělské. Podle legendy spatřili rybáři na moři jasné světlo a když se k němu přiblížili našli sošku madony s jezulátkem. Tu dopravili do kostelíku a soška se stala ochráncem nejen rybářů, ale všech lidí vyplouvajících na moře. Obyvatelé Caorle na počest této události pořádají okázalé festivaly.

Během letní sezóny počet návštěvníku Caorle prudce stoupá. V převaze jsou rodiny s malými dětmi, kterým vyhovuje místní písečná pláž a pomalu se svažující moře. Plusem střediska je i historický ráz centra, které býva díky své architektuře přirovnáváno k Benátkám.