Zobrazit panel

Riccione - dovolená v Itálii a informace pro turisty

Itálie - Riccione

Méně známý bratr letoviska Rimini, Riccione, je již od počátku 20. století častým cílem turistů z celé Evropy. Dlouhé písečné pláže bývají v letní sezóně v obležení lidí a určitě se nehodí pro cestovatele hledající klidné místo ke strávení dovolené.

Od roku 1877 sloužilo Riccione jako místo pro rehabilitaci dětí trpících křivicí. Rodiče těchto dětí byli nadšeni krásou pobřeží a šířili své dojmy dál. Postupně si zde začali svá letní sídla stavět italské šlechtické rody a v roce 1922 se začalo s výstavbou prvních hotelů a turistického zázemí. Před druhou světovou válkou se mezi zdejší majitele vil zařadil i duce Benito Mussolini, když zakoupil nádhernou přímořskou rezidenci s pozemky o velikosti 6000 m2 s přímým vstupem na pláž. Dnes je v tomto domě muzeum o historii turismu na Jadranu a pořádají se zde i kulturní akce.

Po setmění v Riccione ožívá více jak 300 barů, mezi kterými si každý vybere ten svůj oblíbený. Specifikem Riccione je snaha zavděčit se svým nejmaldším návštěvníkům. Podél pláží i ve městě je velká spousta dětských hřišť a koutků stejně tak i restaurace nabízejí dětská menu. Radnice Riccione se z něj snaží udělat opravdové "dětské město" a poskytnout tak rodinám s dětmi perfektní zázemí pro strávení nezapomenutelné dovolené.