Zobrazit panel

Cattolica - dovolená v Itálii a informace pro turisty

Itálie - Cattolica

První zmínky o osídlení oblasti městečka Cattolica pocházejí přibližne z roku 200 př.n.l., kdy zde měli osadu starověcí Římané. Postupem času význam osady vzrůstal a ve středověku se již jednalo o důležité místo na poutní trase Bologna - Ancona - Řím.

Oficiálně byl obci udělen status města v roce 1271, kdy Cattolica získala nezávislost na svém dřívějším majiteli, Rimini. O věhlasu města ve středověku svědčí i fakt, že se o něm zmiňuje i Dante ve své Božské komedii. v 16. století již Cattolica měla přes 20 hostinců, kde si křesťanští poutníci mohli odpočinout při své cestě do Říma.

Ten pravý rozkvět cestovního ruchu však nastal po Druhé světové válce, kdy zde italští podnikatelé začali ve velkém budovat hotely a turistické zázemí. Dnes je Cattolica rušné letovisko na břehu Jaderského moře, které je hrdé na svou několik století starou turistickou tradici a místní lidé se ze všech sil snaží nepoškodit dobré jméno střediska. Proto jsou zde lidé usměvaví, vstřícní a návštěvník tohoto italského střediska Cattolica si může být jistý, že pro něj udělají vše, aby mohl prožít krásnou dovolenou a zapomněl tak na všední starosti.