Zobrazit panel

Kampánie - dovolená v Itálii a informace pro turisty

Kampánie - Itálie


Kampánie je úrodný italský region na jihu Apeninenského poloostrova s hlavním městem Neapol a hlavní dominantou sopkou Vesuv. Vesuv do této oblasi Itálie každoročně přiláká statisíce turistů, kteří se zúčatní naročného výstupu na její vrcholek, aby si mohli vychutnat pohled do kráteru této mocné sopky. V roce 79 n.l. obrovský výbuch Vesuvu pohřbil na staletí nedaleká města Pompeje a Herculaneum. Dnes jsou tyto antické skvosty zapsané na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO a právem se staly po Vesuvu druhou největší turistickou atrakcí v Kampánii.

Park u Kralovského paláce - Caserta

Nedaleko Vesuvu stojí hlavní město Kampánie: Neapol. Toto svérázné pobřežní město je domovem pro Národní archeologické muzeum (Museo Archeologico Nazionale di Napoli), kde jsou schraňovány největší antické poklady nalazené nejen v Pompejích, ale v celé oblasti Kampánie. Na sever od Neapole leží městečko Caserta s bývalým Královským palácem (Reggia di Caserta). Palác a přilehlý park je od roku 1997 připsán na seznam UNESCO a je zároveň největším barokním palácem v Evropě. Park má rozlohu přes 120 hektarů a je zde znát inspirace francouzským Versailles.

Turisté mířící na letní dovolenou v Kampánii nejčastěji svoji cestu uklončí na Amalfinském pobřeží ležícím na jižním kraji poloostrova Sorento. Zde naleznete řadu letních letovisek a osobité rybářské vesničky. Nedaleko pobřeží se zvedají vysoké kopce a dotvořují tak jedinečnou přírodní scenérii této oblasti.

Hlavním městem Amalfinského pobřeží je Sorento. V tomto městě byla kdysi založena první lékařská univerzita ve středověké Evropě. Dnes turisté v Salernu obdivují Lungomare Trieste, což je několik kilometrů dlouhá pobřežní promenáda obklopená malou botanickou zahradou s rúznými druhy palem a tropických rostlin. Tato promenáda byla postavena v 50. letech jako kopie promenád na Azurovém pobřeží ve Francii a stále je považována za nejhezčí na italském pobřeží. Ke Kampánii náleží také turisticky zajímavé ostrovy Capri a Ischia na, které jezdí z Neapole několik trajektů denně a je sem možné vyrazit i na jednodenní výlety.