Zobrazit panel

Emilia Romagna - dovolená v Itálii a informace pro turisty

Emilia Romagna - Itálie

Emilia Romagna je bohatý severoitalský region s rozvinutým cestovním ruchem a průmyslem. Hlavní město je Bologna, která ma společně se svým okolím jednu z nejvyšších životních úrovní v celé Itálii. Oblast Emilia Romagna je domovem nejstarší univerzity v Evropě a památkově cenných renesačních měst jako jsou Modena, Parma a Ferrara. Dnes je region známý svými potravinářskými výrobky i když celosvětovou slávu mu získala výroba exkluzivních značek aut (Ferrari, Lamborghini a Maserati) a motocyklů (Ducati).

Oblast Emilia Romagna také dala světu řadu známých druhů těstovin jako jsou tortellini (těstoviny plněné masovou nebo zeleninovou náplní, lasagne (zapékané těstoviny) a tagliatelle (u nás známá také jako "ptačí hnízda"). Městečko Parma dala světu dvě výborné delikatesy. První je sýr Parmigiano Reggiano jenž je chráněn značkou původu a smí se vyrábět pouze v Itálii. U nás známě napodobeniny tohoto sýru pod názvem Parmezán (parmazán). Druhým produktem je výtečná sušená šunka Prosciutto (pršut). Vepřové maso se nejprve naloží do solného roztoku a potém se nechá i několik let schnout v tmavé větrané místnosti. Gurmáni mohou navštívit i město Piacenza, kde vznikl druh sušeného vepřového bůčku, dnes známého jako Pancetta.

Pobřeží oblasti Emilia Romagna lemují letní letoviska, do kterých v létě míří davy nejen zahraničních dovolenkářů. Favority jsou již roky městečka Rimini, Riccione a Cattolica.