Zobrazit panel

Lago di Garda - dovolená v Itálii a informace pro turisty

Lago di Garda - Gardské jezero - Itálie


Sirmione - Zábavní park Gardaland - Zábavní park Canevaworld

Lago di Garda - Gardské jezero

Ledovcové jezero Lago di Garda (Gardské jezero) je se svojí délkou téměř 52 km a šířkou až 16,7 km největším italským jezerem. Najdete jej v malebném podhůří Alp pouhých 30 km od Verony, 100 km od Milána a 130 km od Benátek. Tato výhodná poloha zajišťuje jezeru výbornou dopravní dostupnost jak po silnici tak i po železnici. Turisté si na Lago di Garda jezdí vychutnat zdejší úchvatné přírodní scenérie plné barev a odpočinout si od každodenního spěchu. Díky středomořskému klimatu se zde výborně daří citroníkům, oleandrům a magnóliím. Ze zemědělských plodin, zde můžete narazit na olivové háje a rozlehlé vinice. Tato krásná příroda tvoří kulisu pro strávení pěkné letní dovolené na březích jezera Lago di Garda, což objevuje stále více Evropanů a především samotných obyvatel Itálie. Ubytovat se můžete v některém z mnoha moderních kempů nebo využít služeb hotelů všech cenových kategorií včetně těch nejluxusnějších.

Kolem jezera existuje obrovské množství značených turistických tras rozdělěných podle náročnosti a délky pochodu, takže jak rodiny s menšími dětmi tak i zkušení turisté si mohou vybrat trasu podle svého přání. Na Lago di Garda je k dispozici zázemí pro takřka všechny sporty, na které si vzpomete. Z vodních sportů můžete vyrazit na plachetnici brázdit jezero nebo se přiučit windsurfingu. Oblíbené jsou i jízdy na raftech, opět rozdělené podle obtížnosti s úseky vhodnými i pro menší děti. Pokud preferujete lezení po skalách, kolem jezera naleznete skalní stěny různých obtížností. Samozřejmostí jsou i hřiště na "tradičnější" sporty jako je tenis, volejbal a košíková. V posledních letech se však Lago di Garda zapsalo do podvědomí lidí jako vhodná oblast pro cykloturistiku a řada českých cestovních kanceláří pořádá specializované zájezdy pro nadšence na kolech. Rodiny s dětmi mohou vyjíždět na rovinaté tratě vedoucí kolem jezera přes různé pobřežní vesničky, aktivnější sportovci si pravděpodobně vyberou složitější hřebenové trasy po vrcholcích okolních hor, kde jsou za svoji námahu odměněni nádherných výhledem.

Sirmione

Sirmione

Sirmione je starobylé opevněné město ležící na jížním břehu Gardského jezera. Jeho historické centrum je umístěné na úzkém poloostrově, který dělí jižní část Lago i Garda na dvě části. Historie městečka se začala psát již 3.000 let př.n.l., kdy zde vznikla první osada. V dobách antického Říma se již jednalo o moderní antické město a oblíbené letovisko římské aristokracie, která si zde stavěla honosné letní paláce. Jeden z nich - Grotte di Catullo - se částečně dochoval do dnešních dní. Půdorys stavby měří 167 x 105 metrů a číní tak z této stavby jednu z nejvýznamnějších antických památek v severní Itálii. Ve středověku městečko Sirmione neztratilo nic na svém významu letního letoviska a nadále se sem sjížděla smetánka z celé Itálie, především z nedaleké Verony a Benátek. Z tohoto období (13. století) dodnes v Sirmione stojí hrad postavený rodinou Scaligeri, jenž měl chránit přístav v městečku. Dnes do Sirmione lidé jezdí především kvůli vyhlášeným sirným lázním a nebo za nákupy na místní trhy. Hodně návštěvníků si zde udělá přestávku během cesty do nedalekého zábavního parku Gardaland.

Zábavní park Gardaland

Zábavní park Gardaland

Zábavní park Gardaland nabízí den plný zážitků pro děti každého věku i jejich rodiče. Do stálé sestavy horských drah, kolotočů, dětských hřišť a jiných různých atrakcí přibývají každý rok nové kousky a park se tak neustále rozrůstá. V současnosti je v něm k dispozici na 56 atrakcí, které si každý rok vyzkouší více jak 3,5 milionu návštěvníků. Pokud budete mít už plné zuby pohupování a točení všemi směry můžete obdivovat podmořský život v akváriu, popřípadě shlédnout představení delfínů nebo scénky z prostředí divokého západu. Nabídka zábavy v parku Gardaland je obravdu obrovská.

Zábavní park Canevaworld

Zábavní park Canevaworld

Canevaworld se prakticky dělí na tři menší celky: akvárium, středověkou arénu, kde během sledování výjevů ze života rytířů můžete chutně poobědvat a Movieland. Movieland je největším lákadlem parku Canevaworld. Atrakce zde jsou inspirovány známými hollywoodkskými trháky. Za všechny jmenujme Terminatora, Tomb Ridera nebo Iluzionistu. Otrlé povahy by neměli vynechat návštěvu domu hrůzy, který je plný hororových postav. Procházka po domě je natolik děsivá, že ji velké množství návštěvníku ani nedokončí. Pro ty méně odvážné a pro malé odvážlivce je připravený méně děsivý strašidelný dům ve stylu Scooby Doo, kde si i mírně procvičíte mozkové závity při řešení detektivního úkolu.